FacetBlog | Życiowa solucja

Więc wszystko sprowadza się do tego, że zawalam nocki a później fizycznie nie daje rady wstać 5:00 – 5:30 – poza tym mam kolejny dzień i streak bez zgonu mózgu! 😀

Musiałem podjąć dziś decyzję czy wyjść o tą godzinę później od planu z psiakiem czy wziąć się za pisanie i wyjść jeszcze później – jego błagania wygrały, choć spacer tym razem był do pół godziny gdyż jeszcze skoczyłem na zakupy – dodam pierwsze w tym tygodniu. Poszło około 41 zł i kupiłem dużo owoców, warzywa i bułki – wszystko horrendalnie podrożało! Widzę w przyszłym roku banany po 10 PLN – zgroza!

Cieszę się bardzo gdyż dzięki dyscyplinie i unikaniu dużych ekranów i wysiłku intelektualnego w wrażliwych godzinach nie dostaję złego samopoczucia polekowego przy schizofrenii – mój sukces okupiony prawie trzema setkami książek z gatunku rozwoju.

Poza tym wziąłem sobie słowa Asusa do serca bo po co czekać rok gdy już 2x pobiłem długość bez zgonu mózgu – tak zamierzam napisać książeczkę o schizofrenii. Chciałbym aby liczyła minimum 12 stron i wiem, że ten plan będzie mi ciężko osiągnąć a jeśli nie da rady to cena spadnie drastycznie ale kurna wydam tego e-booka.

Tak więc z powodu mojego nocnego siedzenia i wrażliwości na ekrany postanowiłem pisać tą książeczkę pod wieczór i bloga od czasu do czasu też – próbowałem pisać popołudniu ale pojawia się u mnie pre-alpha zgon mózgu czyli zapowiedź złego samopoczucia które może przerodzić się w full moon (pełen zgon mózgu) – jak ja to sobie nazywam.

Czyli jeśli nie da się kodować z braku czasu i niewyspania to trzeba od innej strony!

A ogólnie to dziś z Mamą szczepiliśmy się na grypę i mam symptom uboczny – nadmierna potliwość, lepię się od potu a gdy leżałem po południu, gdyż wystąpiło u mnie osłabienie i senność to mega się pociłem. Mam nadzieję że biegunki jutro nie dostanę – podobno jeden z możliwych objawów… Heh

To Covid-19 szczepionka zaliczona i grypa szczepionka zaliczona. Mam tylko jedno ale do pani doktór gdyż mamy z Mamą choroby przewlekłe a zniżki 50% nie dostaliśmy tylko trzeba było zapłacić 2x 50+ zł z hakiem.

Co jeszcze u mnie? A więc ustaliłem budżet na przyszły miesiąc i postaram się go przestrzegać – ciąłem zapiski rachunków do kilku głównych kategorii gdyż podział na konkretne produkty wykańcza psychicznie, raz nawet zgonu mózgu po takim 1,5 godzinnym wprowadzaniu rachunków dostałem…

A to dzięki książce „Finansowe IQ” – kierowana dla rodziców którzy chcą finansowo wychować dzieci aby sobie radziły w tej sferze życia ale powiem jest odpowiednia na start i nie tylko – jest dla każdego kto jest nie obeznany za bardzo z finansami 😉

c.d.n.

24 myśli na temat “FacetBlog | Życiowa solucja”

 1. „Czasem walisz takie długie referaty że to niemożliwe że tylko 5 minut i to w dodatku cytujesz z innych stron a przecież wyszukiwanie też musisz zrobić plus przeczytanie jeszcze zaznaczenie tekstu kopiuj wklej to wszystko zajmuje sekundy minuty.”

  Nie wiem co mogę wiece powiedzieć w tej sprawie, po prostu nie mam problemu z szybkim ubraniem myśli w słowa, nie jest to jakiś specjalny skill. 🤔
  Referaty to mają kila stron, jak podliczysz znaki w moich komentarzach, to tam nawet pół strony nie będzie. 😉

  ‚Jasne zrobisz śniadanie mi się sama woda gotuje grubo ponad 10 minut ‚

  Dziś sprawdzałem, 4 minuty u mnie, na flat white w kawiarce, w tym czasie jeszcze podgrzewam mleko do spienienia i robię śniadanie. Herbaty rano nie piję, śniadanie popijam filtrowaną wodą.
  Tobie może nazwijmy „ogarnięcie się z rana” zajmuje więcej czasu, ale ja nie przecież nie psiałem o Tobie, tylko o sobie.
  Mi styka pół godzinki.😎

  ‚Samo napisane tak długiego komentarza zajęło mi pewnie 15 minut albo nie wiem 20 i to piszę ze sztuczną inteligencją…’

  Do czego ona służy ta sztuczna inteligencja?

  Pozdro

  Polubione przez 1 osoba

  1. A.I. zamienia mi mowę na tekst a ja tylko albo aż koryguję błędy. 😉
   My gotujemy na gazie i zajmuje to dość długo.
   Kawę po dolaniu zimnego mleka też piję od razu ale herbata to wrzątek.

   Polubione przez 1 osoba

 2. ‚Szczepionkę mieliśmy taką że nam się 50% należało..
  Lekarz ani nie sprawdził naszych chorób.
  Poza tym najpierw wypisuje się szczepionkę i trzeba iść z tym do apteki a później się przychodzi do lekarza i bada i szczepi pielęgniarka.
  A to przed przepisaniem nawet wywiadu nie było.’

  Wywiad nie jest potrzebny, od tego ma twoją kartę pacjenta, na jej podstawie decyduje czy wypisać receptę i jaką, a jak koniecznie chcesz się czegoś dowiedzieć, porozmawiać, to zawsze przecież możesz zarejestrować się na wizytę. Badanie to i tak zawsze przed szczepieniem. No i nie zawsze trzeba iść do apteki, bo zdarza się tez tak, że przychodnia zakupuje szczepionki, wtedy nigdzie nie idziesz, u nas w zeszłym roku tak było. Teraz też tak jest, tylko ja niestety chwilowo zmieniłem miejsce zamieszkania i będę się szczepił w innym miejscu. 😉

  ‚Przecież ty non stop siedzisz przy tych ekranach skoro masz czas na tak długie odpowiedzi’

  Jak non stop, nie wiem czy 1h dzisiaj😂
  Przecież napisanie komentarza to kilka minut, zobacz na czasy wpisów 12:01, 12:05 oraz 16:13, 16:14.
  No i nie ekrany tylko jeden ekran, mam tylko laptopa. 😛

  Polubione przez 1 osoba

  1. Miał jak byk w karcie pacjenta nawet pewnie nie zajrzał..
   Tak minutę ci zajmuje odpisanie jakoś w to nie wierzę mi nawet ze sztuczną inteligencją zajmuje minimum 5 minut jeśli jest bardzo krótki do pół godziny albo nawet 40 minut…

   Polubione przez 1 osoba

   1. Przecież ja nie napisałem „minutę”, tylko kilka, oj chyba za dużo tych książek Ziemo, skoro czytanie za zrozumieniem kuleje. 😛
    Tak z 5 minut to max, nie wiem jak tam sztuczna inteligencja, nigdy z nią nie pisałem. W pół godziny to ja rano daje radę wziąć prysznic, zrobić śniadanie, kawę i się do pracy jeszcze przygotować. 🙂
    Diablo II: Resurrected zakupiłem i nawet nie ma kiedy zainstalować, może w przyszły weekend się uda. 😂
    Pozdro

    Polubienie

   2. Czasem walisz takie długie referaty że to niemożliwe że tylko 5 minut i to w dodatku cytujesz z innych stron a przecież wyszukiwanie też musisz zrobić plus przeczytanie jeszcze zaznaczenie tekstu kopiuj wklej to wszystko zajmuje sekundy minuty.

    Jasne zrobisz śniadanie mi się sama woda gotuje grubo ponad 10 minut jeśli nie więcej dodatkowo żeby napić się herbaty muszę odczekać kolejne 20 minut jeszcze ją kłaść W chłodne miejsce bo jest za gorąca.
    Samo golenie zajmuje kolejne 10 minut wszystkie czynności. Plus jeszcze stosuje hydroterapię muszę przygotować miednice z wodą 2, w tym muszę wlać gorącej wody a z kranu jednak leci cztery pięć minut poza tym taka hydroterapia trwa 10 minut. Ubranie się to może też króciutko 5 minut mniej ale wyszukanie rzeczy trochę przedłuża.
    Poza tym trzeba zjeść zażyć leki to mi zajmuje 5 minut gdyż jem banana dwa… Pisanie książki z rana zajmuje mi godzinę 15 minut Plus załączenie komputera spojrzenie na bloga kumpla swojego 5 – 10 min a dodaniu komentarza na blogu kumpla zajmuje różnie 15 minut albo więcej jeszcze prze czytanie dwukrotne. Nawet ciężko mnie wcisnąć Niksen albo medytacje. Samo ubranie psa i naszykowane śmieci zajmuje kolejne 5 minut albo i dłużej.

    Nie chce mi się tego wszystkiego liczyć Ale na pewno zajmuje więcej niż pół godziny w sumie od wstania najszybciej mogę wyjść w godzinę a średnio wychodzę w trzy cztery godziny później.

    Samo napisane tak długiego komentarza zajęło mi pewnie 15 minut albo nie wiem 20 i to piszę ze sztuczną inteligencją…

    Co do książek to ostatnio mało spadek formy czytam po 20 – 40 stron.

    Kurde zaś przekroczyłem czas korzystania z komórki… A jeszcze nie zrobiłem tego co chciałem.

    Cze

    Polubione przez 1 osoba

 3. Przypomniałeś mi o szczepieniu na grypę, muszę skoczyć do apteki i zapytać się czy u na nas mają. 😛
  To zależy od szczepionki, np. podają że „seniorzy po 75 roku szczepienie maja gratis”, ale tylko jeśli szczepisz się Vaxigrip Tetra.
  No, a jak w aptece akurat nie mają, to masz do wyboru płacić albo się nie szczepić. 🙄
  Odpłatność 50% jest dla:
  Vaxigrip Tetra powyżej 65 roku życia(powyżej 75 roku gratis)
  oraz Influvac Tetra dla osób w wieku 18 – 65 w przypadku dodatkowych chorób – po przeszczepieniu narządu miąższowego, z niewydolnością układu oddechowego, astmą oskrzelową, POChP, niewydolnością układu krążenia, chorobą wieńcową, niewydolnością nerek, nawracającym zespołem nerczycowym, chorobami wątroby, metabolicznymi, w tym cukrzycą, neurologicznymi oraz neurorozwojowymi, z upośledzeniem układu odporności, w tym po przeszczepieniu komórek hematopoetycznych i chorujących na nowotwory układu krwiotwórczego.

  Ciekawostka
  „Nastolatki pozostają online przez dużą część dnia, a edukacja zdalna dodatkowo znacząco wydłużyła czas spędzany przed monitorem. W sumie polski nastolatek w roku 2020 wpatrywał się w ekran komputera lub smartfonu ok. 12 godzin na dobę – zwracają uwagę autorzy raportu Nastolatki 3.0.” WOW!

  Całość z ciekawymi danymi statystycznymi tutaj wirtualnemedia.pl/artykul/polska-mlodziez-spedza-w-internecie-12-godzin-dziennie-coraz-czestsze-objawy-naduzywania-internetu-to-bol-glowy-i-zaburzenia-snu

  To co, chyba już czas żeby „Komputerowy ćpun” trafił na listę lektur szkolnych. 😜

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Albo Epidemia Smartfonów, Dzieci Ekranu, Cyberchoroby, Cyfrowa Dermencja – notabene 2 spośród tych tytułów są na Storytel 😉
    Ja nawet 1 m-c miałem za 99 groszy 😉
    W każdej chwili można zrezygnować!

    Polubione przez 1 osoba

  1. Szczepionki za free dla seniorów od 15 X
   Mi i Mamie należy się szczepionka z 50% upustu uwagi na choroby przewlekłe.
   Nawet rozmowy z lekarzem nie mieliśmy a lekarka pewnie nie zetknęła do kartoteki.
   A każdy dzień bez zaszczepienia to ryzyko złapania infekcji.

   Znam Światowe statystyki z 2016 o nadużywaniu smartfon a a bynajmniej wiem że są porażające! Ale 12 godzin po Polskich dzieciach się nie spodziewałem a bynajmniej średniej.
   I sądzę że u dorosłych nie lepiej łącznie z wideo i grami.

   Nawiasem mówiąc dziś nazbierałem kasztanów 😉

   Niektórzy rodzice kupują psiaki dzieciom ale widzę że to niewiele daje zresztą widzę jak dorosłe dziewczyny chodzą z psami na 2 minuty pod blokiem i koniec a mój pies ma 1,5h – 2h mało…

   Polubione przez 1 osoba

   1. 15 X, znaczy od 15 października?
    Należy się, ale to dotyczy tylko dwóch szczepionek, pozostałych pewnie nie ma na liście refundowanych, dlatego trzeba płacić. Wszystko zależy od tego czy akurat taką mają w aptece lub przychodni.
    To dziwne, ale jak nie rozmawiał, przecież musi was przebadać, to i wypyta, porozmawia? U nas przed samym szczepieniem jesteś badany przez lekarza, bez badania nikt cię nie zaszczepi.

    „Albo Epidemia Smartfonów, Dzieci Ekranu, Cyberchoroby, Cyfrowa Dermencja – notabene 2 spośród tych tytułów są na Storytel 😉
    Ja nawet 1 m-c miałem za 99 groszy 😉”

    Mnie się nie przyda, nie mam tyle wolnego czasu żeby siedzieć przed ekranami, a smartfona to już nie mam od dawna, telefon k. lepiej mi się sprawdza, po upadku nie nadaje się na złom.😛
    Będziesz smażył te kasztany, czy piekł? 🙂

    Polubienie

   2. Szczepionkę mieliśmy taką że nam się 50% należało..
    Lekarz ani nie sprawdził naszych chorób.
    Poza tym najpierw wypisuje się szczepionkę i trzeba iść z tym do apteki a później się przychodzi do lekarza i bada i szczepi pielęgniarka.

    A to przed przepisaniem nawet wywiadu nie było.

    Przecież ty non stop siedzisz przy tych ekranach skoro masz czas na tak długie odpowiedzi

    . Sorki łapy mi się trzęsąu nie mogę pisać

    Polubione przez 1 osoba

   3. Mieliśmy Influvac Tetra z tego co wiem należało się 50% zniżki. Lekarka to olała przez nią rencista z 1000zł musiał płacić 100% i schorowana starsza kobieta którą nie stać na wymianę kuchni gazowej…

    Polubione przez 1 osoba

  1. A ja chciałbym zaoszczędzić tysiaka ze swoich w październiku plus parę setek z Mamy i gdzieś 8 – 9 stówek z listopada gdy przyjdzie 14 pensja. W listopadzie dopiero kupię książki.
   Notabene przyszła mi książka którą kupiłem ponad miesiąc temu 😉
   Czekam z niecierpliwością na Twój wpis!
   😉

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s