Blog | Złe samopoczucie przy schizofrenii – solucja, dyscyplina i priorytety – czyżbym znalazł złoty środek?

Gdy zaczynałem czytać „Komputerowy ćpun” (notabene mamy już 2-gie wydanie tego tytułu) nie przypuszczałem, że ta moja przygoda z tą książką oraz innymi pozycjami w tym temacie tak mnie zmieni i wpłynie na moje zdrowie!

Czytałem też „Dzieci ekranu”, „Dzieci konsoli”, „Cyberchoroby”, „Epidemia smartfonów” i jeszcze jedną pozycję z tego tematu albo i dwie+. Starałem się ograniczyć wpierw granie i osiągnąłem sukces ograniczając je do ZERA ale to wciąż było mało bo często korzystałem z wideo na smartfonie i YouTube/ Udemy na komputerze – to drugie co prawda do nauki ale w tym problem, że przesadzałem i z rozrywką i z nauką.

Tak wisiałem na ekranach po 8 – 10+ godzin dziennie w większej części na wideo ale też zdarzały się maratony po 4 – 8 godzin z kodem po których właśnie – łapałem zgony mózgu, dla nieznających jest to chorobowe polekowe złe samopoczucie psychiczne od którego jedynym wybawieniem jest dosłowny reset mózgu czyli SEN/ dłuższa drzemka.

Jakiś czas temu doszedłem do wniosku że po 12:00 – 13:00 dostaję zgonu mózgu i chwyta mnie dopóki słońce nie zajdzie – dziwne ale tak jest. Później metodą eksperymentów a raczej niedawno (przepraszam mam problem z czasem – ale powiedzmy parę miesięcy temu), doszedłem do wniosku, że najlepiej pracować przy komputerze do 11:00 gdyż około tej godziny musze wyjść z psem bo później źle się czuję – zły odcień światła a w sumie to ruch na ulicy (wrzaski dzieci, ludzie wracający z pracy, dziwne typy ogólnie tłum).

Tak więc zostałem zmuszony przez chorobę do siedzenia w domu od 13:00 – 18:30 – na dzień dzisiejszy (koniec września) im dłuższy dzień tym później wychodzę no chyba, że leje wieje i małe szanse na tłumy …

I już wiem, że nie mogę przemęczać się po 11:00 do powiedzmy 22:00 intelektualnie/ psychicznie i fizycznie gdyż to grozi wystąpieniem „zgonu mózgu” – strasznie złego samopoczucia. Czyli po 11:00 ZERO EKRANÓW w tym w szczególności wysiłku intelektualnego przy MONITORZE/ EKRANIE!

Plan mam taki aby wstawać o 5:30 i do 11:00 zająć się nauką te 1,5 – 4 godziny – plan na razie pozostaje planem gdyż w nocy mam trudności z zaśnięciem – to mi słabo, to oglądam YouTube, to czytam artykuły, albo słucham nagrań na tematy finansowe/ o gospodarce tudzież zdrowiu.

Poza tym stwierdziłem doświadczalnie, że mogę książki papierowe czytać ile dusza zapragnie czyli do znudzenia (czytam od 10 stron do 80 stron/ dziennie) i nie dostaję żadnego zjazdu.

Powiem Wam, że pisząc ten tekst i siedząc przy komputerze, czasem zerkając na ekran czuje lekkie nadchodzenie „zgonu mózgu”…

Tak więc pracę mógłbym wykonywać od 7:00 do 11:00 czyli 4 godziny – i w sumie sam sobie znalazłem a jest to tworzenie stron w Frameworku Bootstrap. Znów powtarzam materiał ale muszę wprowadzić w życie priorytety czyli:

 • chodzenie spać 21:15
 • wstawanie 5:30
 • z psem 6:00 i max 1,5 godziny
 • resztę po przyjściu do 11:00 na naukę i tworzenie www
 • po 11:00 zdecydowany zakaz komputera!
 • komórka sporadycznie – ekran

Co z innych rzeczy pomaga? A więc roślinna dieta – mięso raz-dwa w tygodniu i kawa w moim przypadku z mlekiem. Nie powinno się przekraczać 3 kaw dziennie choć ja piję czasem 4 aby na następny dzień pić 2 – gdyż czasem robię się nerwowy po większej ilości kawy. Poza tym ciemna czekolada 80% i naturalne BIO kakao tzw napój bogów – które notabene musze dokupić!

Dziś ustaliłem priorytety czyli:

 • najpierw z psem
 • później nauka
 • później pies znów spacer
 • planowanie
 • odpoczynek Niksen/ medytacja
 • czytanie książek do 17:30
 • kumple – choć to różnie wychodzi
 • pies znowu
 • blog, YouTube

Wpisy na Blogu najlepiej w weekend albo pod wieczór, no chyba, że mam mocną chęć napisania tekstu ale muszę uważać na złe samopoczucie.

Tyle. Kończę bo czuję przedsmak zgonu mózgu.

Bez schizofrenicznego złego samopoczucia już 25 dni – rekord pobity o 12 dni!

c.d.n.

17 myśli na temat “Blog | Złe samopoczucie przy schizofrenii – solucja, dyscyplina i priorytety – czyżbym znalazł złoty środek?”

 1. Dla Ciebie idealnie pasuje zarobek na zasadzie pasywnej, żebyś nie musiał siedzieć przy kompie – a przynajmniej, żeby to siedzenie było ograniczone do minimum. Przykładowo: napisanie książki (raz poświęcony czas oczywiście w jakimś odcinku czasowym) i jej wydanie, aby spływały małe kwoty cyklicznie już bez Twojego udziału. Albo jeśli już dysponujesz jakąś kwotą to np. umowa z maklerem lub jakąś firmą inwestycyjną, że obraca Twoimi środkami z niskim ryzykiem + jakiś % dla nich – a Ty jedynie korzystasz na spływających środkach. Oczywiście to nie są kokosy – ale kilka takich tematów i „grosz do grosza”… a jak będziesz miał dobre samopoczucie to zawsze jakiś projekt stronki możesz strzelić 😉 Pozdro!

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Powiem tak mam plan książki o odchudzaniu ale chciałbym jeszcze schudnąć do 86 kg problem że strasznie ciężko mi schudnąć stoję z wagą albo tyje – muszę na ten temat poczytać jakieś pozycje jeszcze.
   Poza tym żeby napisać książkę trzeba mieć szereg opanowanych umiejętności mieć pieniądze na jej wydanie chyba że w e-booku ale i tak trzeba mieć pieniądze na korektę i projekt okładki. W sumie mam pomysł na dwie książki odchudzaniu …
   Chciałbym wydać też mini książeczkę o schizofrenii.
   Myślałem nawet o wydaniu książki o nauce Pythona.

   Lubię oglądać o tworzeniu stron materiały bardzo mnie bawią i stworzyć stronkę też lubię pod warunkiem że mam pomysł na design – w Bootstrap.

   W sumie napisane książki wymagałoby reserchu albo albo osiągnięcie odpowiednich efektów tu patrz schudnięcie.
   No i wygospodarowania przynajmniej dwóch dni w ciągu tygodnia gdyż pisać mogę do 11:00 po przyjściu z psem.

   Mam w sumie pomysł na kolejną książkę ale pisać bym ją zaczął tak nawet za rok bo w tym wypadku też muszą przyjść efekty. Ale projekt jest w rozwoju.

   Co do inwestycji to myślę nad nimi tą stówkę+ zawsze przeznaczam na pomnażanie majątku.

   Cze 😉

   Polubione przez 2 ludzi

   1. Pamiętaj, że możesz wydać mniejsza pozycję – nawet w formie ebook – i sam ją dystrybuować w formie pdf poprzez hosting WordPress na własnej domenie (są wtyczki do tego). Książka 5zł? 1000 sprzedanych i masz 5k – niewielkie koszta. Pozdro.

    Polubione przez 2 ludzi

   2. Tylko mój blog jest mało popularny i jakby 5 osób kupiło to sukces… Wolę z wydawnictwem ebooków wydać własnym kosztem już…
    Cze

    Polubione przez 1 osoba

   3. Tak przy okazji przypomniało mi się, że często leki które możesz przyjmować przy swoim schorzeniu – mogą utrudniać odchudzanie a nawet powodować tycie – więc pewnie jest Ci trudniej schudnąć.

    Polubione przez 1 osoba

  1. No może nie z daleka ale muszę ograniczać.
   Za tym wiąże swoją pracę przy komputerze jako twórca stron internetowych i sądzę że te 4 godziny dziennie mi starczą… Z tego co wiem mistrzowie nawet potrafią stworzyć rozbudowaną stronę w jedną godzinę więc mam do czego dążyć nawet jeśli kiepsko będzie z klientami warto się dokształcać nabywać nowych umiejętności a nóż kiedyś zatrybi.

   Poza tym napisanie tego wpisu kosztowało mnie wiele siły, czuję że gdybym wyszedł teraz na dwór bym dostał zgonu mózgu… Nie ująłem wszystkiego tak jak chciałem bo nie miałem już czasu zapomniałem dodać że suplementuje się witaminą B12 plus jeszcze kwas foliowy oraz biorę probiotyk i witaminę d.

   Poza tym należy się nawadniać odpowiednio dużo Ja piję czarną herbatę z cytryną w hurtowych ilościach.

   Cze

   Polubione przez 1 osoba

   1. Właśnie ratuje się przed zgonem mózgu makrelą z puszki To zawsze pomaga mam też filety z makreli w puszce.
    Zapomniałem dodać że gdy ma się chore serce to nie powinno się pić kawę szczególnie gdy ma się problemy z zastawkami.

    Dzięki i wzajemnie cześć.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s