Blog #przedzgon#2021 | Kaizen

Postanowiłem dodać wpis ale wybaczcie za jakość treści i gdyby nagle się urwała.

Dziś spałem chyba 9 godzin, pewnie tego potrzebowałem i to zasługa 2 czynników

 • picia 2 kaw przed 12:00
 • sorki drugi czynnik uciekł mi z pamięci – przed zgon…

Dziś uczyłem się Python około 2 godzin. Trochę z aplikacji Mimo i przez niecałe 2x 1 godz. z kursu wideo i przerobiłem jeden przykład w aplikacji PyCharm.

Ostatnio pokazywałem bratankowi jak za pomocą tylko funkcji input, float i print oraz dodawania i mnożenia można zrobić fajną mini rachunkowość do jego działalności. Bratanek jest pszczelarzem.

Od dzisiaj po południa u nas grzeją i bardzo dobrze gdyż dziś miałem podwyższoną temperaturę tuż przed gorączką jakieś osłabienie mnie dorwało.

Ale zdążyłem masę suplementów, wypiłem napój bogów i macha oraz herbatę ciepłą z cytryną zjadłem bułkę z czosnkiem i mi przeszło.

Kawa niestety ma skutki uboczne jest nią nadmierna nerwowość i pobudzenie a nawet potrafią wchodzić tiki… Tak więc postanowiłem ją pić w ograniczonym zakresie.

Poza tym chciałbym wypróbować hydroterapię a w tym celu muszę zapoznać się z jej metodami. Podobno moczenie stóp nóg świetnie wpływa na nerwy a moczenie ciała na odporność.

Niestety nie mam prysznica a woda z piecyka leci albo wrzątek albo zimna zastanawiam się czy da się wyregulować na ekranie gdyż gdy próbowałem to piecyk gasł. Moim marzeniem jest ciepła woda w kranie bez udziału gazu w mieszkaniu czyli odkręcam i leci. Niestety piecyk ma swój rozruch a u nas trzeba otworzyć ciepłą wodę w umywalce żeby poleciała w wannie taki mankament.

Po zjedzeniu makaronu z serem i jabłkiem oraz prawie dwóch puszek z tuńczykiem czuję się już lepiej choć mdli mnie po makaronie. Mamy po 21:00 czyli zaraz trzeba iść spać.

Ogólnie to dzisiaj kupiłem książeczkę o zakażeniach wirusowych, dowiedziałem się między innymi o grypie i covid-19, przeziębieniu, WZW B, opryszczce, odrze i innych chorobach. Książeczka podała też ogólne zalecenia jak się nie dać wirusom, między innymi:

 • aktywność fizyczna
 • właściwa dieta
 • sen
 • bez alkoholu
 • bez papierosów
 • niwelacja stresu

Tak przeciętny człowiek powinien spać 8 godzin, nie powinien głodować nie powinien wystawiać się na zimno zbyt długo…

Poza tym mycie rąk, nie dotykanie nosa ust oczu, noszenie maski, unikanie skupisk ludzkich szczególnie w małych pomieszczeniach.

Znanym środkiem zapobiegawczym przeciwko wirusom są szczepionki i to nie są dostępne dla wszystkich chorób zakaźnych… Była wzmianka nawet o deinformacji i antyszczepionkowcach.

Może wiecie a może nie ja na przykład wiem że sporo inteligentnych ludzi nie ufa i boi się szczepionek i nawet wiąże je z wystąpieniem autyzmu u dzieci oraz przeróżnymi powikłaniami włącznie ze zgonami… Czyli dezinformacja jest strasznie mocna i się zastanawiam kto ją inspiruje.

No ale nawet w tym wieku nawet są teoria płaskiej ziemi – toniemy w morzu dezinformacji.

No to tyle udało mi się napisać, mam nadzieję że komuś się spodobało chciałbym iść się położyć więc kończę.

Wpis pisany na komórce, więc przepraszam za wielkość czcionki.

c.d.n.

8 myśli na temat “Blog #przedzgon#2021 | Kaizen”

 1. To fajnie masz, u nas dopiero będą grzać od października. U nas mamy centralne, a ciepła woda z kranu leci przez cały rok, bez gazu.
  Z tuńczykiem kiedyś próbowałem się polubić na kolację, bo ponoć bardzo zdrowy, ale nie wyszło, to chyba jedyna ryba, która mi nie smakuje. :/
  Dobrze, ze ograniczyłeś kawę, ja wczoraj wygrzebałem z szafki kawiarkę, bo przyszła mi ochota na flat white. 😛
  Pozdro

  Polubione przez 1 osoba

   1. Gdzie tam, zimno jak cholera, w nocy 6 stopni było wczoraj. Sąsiad mówił, że pójdzie do spółdzielni i załatwi to włączą szybciej, poczekamy, zobaczymy. 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s