Blog #252#2021 | History Back

Słuchając audiobooka „Kaizen – Jak osiągnąć wielkie cele” pisze ten wpis i zastanawiam się nad tym co mam zrobić teraz i robić w przyszłości…

Wczoraj odpowiedziałem sobie na serie pytań „dlaczego” i wyszło mi, że nie dam rady pracować jako programista po 8 godzin/ dzień a niestety co znajduję ogłoszenie pracy to wymóg „pełny etat” – tak trzeba siedzieć bite 8 godzin na dupsku na krześle i wpatrywać się w ekran plus myślenie…

Nie powiem lubię myśleć i lubię kod i html/css i nawet Python ale serio robić to przez 8 godzin 5 dni w tygodniu – powiem tak szybko bym się wykończył psychicznie i to dosłownie, zgon mózgu na drugi dzień i tak co drugi – trzeci dzień (?!).

W sumie mam dwa pomysły:

 • pisanie książek
 • nauka języków

Pisać książkę już zacząłem a nad english się zastanawiam i zaraz się biorę. Tak wiem można wprowadzać jeden nawyk jednocześnie – ale angielskiego jeśli posłucham tą 1 – 3 h dziennie to będę miał na tyle dość, że pisanie mnie ucieszy.

Nie wiem co zrobić z jednej strony lubię kodować i pociąga mnie programowanie ale po prostu dla mnie „fizycznie” niemożliwe jest pracować po 8 godzin przy monitorze intensywnie myśląc – tak przekracza to moje możliwości zdrowotne.

No skończyłem słuchać audiobooka 45 – 50 minut – myślałem aby to będzie mój nowy nawyk z rana ale raczej będzie nim pisanie tekstów (Blog) a później nauka english 1x – 2x 30 min. Słucham „Bone Witch” by D. N. Hoxa.

W sumie 22 lata temu miałem uczyć się tego angielskiego i się uczyłem ale no właśnie przyszła psychoza a później był mętlik i dochodzenie do siebie – mogłem to kontynuować a nie chwytać się za HTML CSS – gdyby mieć kiedyś ten rozum co teraz.

Tak chciałem iść w języki a dlaczego skręciłem na HTML/CSS hmm chyba to przez konsole i dwie szkoły policealne (informatyczne) oraz przez pewną osobę która w najgorszej chwili zabiła mój zapał nauki …

Wiem wpis wygląda chaotycznie i bez sensu, przecież umiem kodować – ale powiem tak zarobku z tego nie ma i pewnie nie będzie póki nie wbiję się na pierwsze miejsce przeglądarki i przy cenie 200 zł za stronę mogę zarobić 800 zł / m-c pracując 4 – 6 godzin 5 dni w tygodniu. Nie sądzicie że to malutko?

Np za godzinę nauki angielskiego mogę dostać nawet 40 PLN – czyli po godzinie pracy dziennie miałbym tyle samo co za 5 -6 godzin kodowania. Czyli 5x – 6x lepiej. Może powinienem spróbować przez rok dwa dać sobie spokój z kodowaniem i programowaniem które ciągnie się jak makaron a zarobek żaden a tyle samo czasu (1 h – 6 h /dzień) przeznaczyć na angielski?

Tak jestem rozczarowany moimi wynikami nauki Pythona tym bardziej, że samemu jest bardzo ciężko się uczyć programowania – w końcu nauka html/css/bootstrap zajęła mi 10+ lat…

Poza tym muszę czerpać z nauki przyjemność, nie może to być droga przez mękę i marne szanse na przyszły zarobek w dalszych mękach.

Jeśli znacie nauczyciela angielskiego który NIE NUDZI z YouTube polećcie.

c.d.n.

Ps.: W sumie moim marzeniem było i jest znać kilka języków …

6 myśli na temat “Blog #252#2021 | History Back”

  1. Pewien rekruter mi powiedział że można pracować i lądować w szpitalu podleczyć się i pracować itd… ale ja dziękuję za taką jazdę ;-/
   Nie zrozumcie mnie źle ale mi nikt nie pomaga w nauce i nie motywuje ani nie mam znajomości na ciepłą posadę…
   Wiem że praca programisty jest wymagająca i nieraz się robi nadgodziny aby rozwiązać problem a ja mam doświadczalnie stwierdzone że mogę czymś się zajmować 1 – 2 godziny i muszę mieć przerwę bo inaczej kiepsko ze mną a nie chcę aby dopadła mnie kolejna psychozą… Tak jestem słabego zdrowia i niedawno sobie to uświadomił em.
   Nic chcę nauczyć się angielskiego może to pomoże mi dorobić… A ogólnie chciałbym znać kilka języków ale wszystko w swoim czasie.
   Mi akurat przeszkodziła choroba, brak doświadczenia, pomocy, wiedzy i wrodzy ludzie w nauce angielskiego. Przed psychozą nawet filmy tłumaczyłem, anime a później psychozą i nikt mi nie doradził …
   Pozdrawiam i sorki za żale 😉

   Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s