Blog #251#2021 | Napój bogów

Widzę mamy jakieś zmiany w WordPress – mniejsza z tym. Moniek nie dodaje wpisu a jest ciemno jak oko wykol to postanowiłem ja dodać 😉

Właśnie gotuje mi się woda na herbatę minn. na matchę. Tak kupiłem 100 g matcha – tej zielonej mielonej herbaty gdyż jak wyczytałem w mojej książce jest to bogata w polifenole żywność sirt.

Poza tym od wczoraj piję napój bogów czyli gotowane kakao na wodzie – kakao niealkalizowane. Choć nie wiem do końca czy kupiłem dobre … Co do matcha to też miałem kupić Japońskie a tu kupiłem hmm spoza UE.

Napój bogów jest świetny, wczoraj dzięki niemu zasnąłem popołudniu, pod wieczór i na wieczór i czułem takie iskierki w organizmie – jakby ekstazę. Poza tym pięknie pachnie! Jest to też żywność sirt bogata w sirtuiny.

Dlaczego akurat żywność sirt? Naukowcy nie tak dawno (chyba lata 80 – choć nie wiem czy mi pamięć psikusa nie robi) odkryli 3ci sposób na długowieczność. Pierwszy to głodówka, drugi to sport/ umiarkowanie – systematyczny wysiłek fizyczny a tym nowym trzecim jest właśnie żywność sirtuinowa – która aktywuje pradawne geny.

Próbowałem głodówki ale to nie dla mnie, męczę się strasznie. Sport uprawiam te minimum 1,5 godziny spacerów – nawet dość intensywnych i tu wybawienie dieta Sirt! Na polskim rynku chyba są cztery książki w tym temacie (jedna to chyba same przepisy). Powiem tak, jedźcie cebule, czerwoną cebule (choć zwykła też może być) :P.

No trzeba kończyć bo woda pewnie mi się zagotowała – na matchę!

c.d.n.

Ps. Wiecie, że bramkarze żyją o 5- 8 lat dłużej niż zawodnicy pola? A piłkarze dłużej niż ogół społeczeństwa? To dzięki treningom – a bramkarze dzięki umiarkowanym treningom! Nic trzeba na spacer – golenie!

4 myśli na temat “Blog #251#2021 | Napój bogów”

  1. Taka rada Moniek, skoro nie możesz zmienić tego zmień sposób myślenia o tym tak żebyś się nie męczył A żeby było korzystne dla ciebie.
   Więcej nie wiem co Ci poradzić może to że będziesz wcześniej w domu o 4 godziny.
   Cze

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s