Blog #248#2021 „20/80”

Wczoraj skończyłem książkę „Esencjalista” która dała mi dużo do myślenia. Co prawda początek tej pozycji mam mglisty gdyż czytałem go z innymi 10 tytułami ale tak powtórzyłem sobie co ważniejsze zagadnienia. Tak nastąpią zmiany u mnie w życiu i na Blogu – zła wiadomość, mniej wpisów…

Esencjalista dał mi do przemyślenia pewne kwestie – czyli co należy ciąć aby by ć wydajnym i osiągać obfite cele. Tak więc z listy 40 pozycji które zdołałem przytoczyć ciąłem 80%. Wiem miało być 90% minus ale naprawdę nie dałem rady a, że jest taka zasada 20/80 to postanowiłem ją zastosować! Co sobie zostawiłem? Więc:

  • Nauka Bootstrap
  • Nauka Python
  • Nauka rozmowy (z obcymi itp)
  • Nauka zdrowej diety
  • Nauka antystres
  • Niksen i medytacja
  • Spacery z psem
  • Nauka finansów i giełdy

Oczywiście na zakupy będę chodził, sprzątać będę i pomagać Mamie też ale ciąłem Bloga i YouTube nie mówiąc, że innych sieci społecznościowych nie używam – no może oprócz książkowych (ale bardzo rzadko). Blog będę pisał w niedziele, czyli tak jak kiedyś zakładałem a YouTube tak raz na 2 – 3 miesiące coś nagram (BookHaul).

Oczywiście czasem pojawi się wpis pisany z łóżka na komórce – nie twierdzę, że nie ale nie będę z rana czy o innej poże siedział na PC i pisał bloga gdyż to po prostu zjada mi godzinę dwie. Starczy, że Mońkowi odpiszę ;). Tak z Bloga zarobek marny a moim głównym kierunkiem nie jest zostać sławą Bloga tylko dobrym programistą i inwestorem.

Dlaczego napisałem Bootstarpa nie dodałem HTML/CSS (Vanilla CSS/HTML)? Powód jest prosty, kolejna nauka tworzenia pięknych stron w gołym CSS i HTML by mi zajęła grono czasu a ja już ruszyłem z reklamą stron w Bootstrap – tak więc musiałem coś wybrać.

Python – to przyszłość, po tym „kierunku” mogę zarabiać 8 – 18 k PLN, więc warto – w porównaniu do www 0 – 4 k PLN. Dlaczego nie ma nauki języka obcego? Powiem szczerze, taka nauka zabiera sporo zasobów czasu i energii i odłożyłem ją na później gdy opanuje Bootstrap / Python.

Niedziela będzie dniem odpoczynku od nauki – tak zamierzam uczyć się/ tworzyć www 6x w tygodniu, czy dam radę co tydzień po 6 dni, pewnie nie ale warto mieć cel (sporo zajęć mi wypada w tygodniu i nauka idzie w odstawkę – lekarze głównie). Ale w niedzielę czytam intensywnie książki a w tygodniu tak po 14:00.

I to tyle w tym wpisie gdyż nie wiadomo ile też nie chcę siedzieć – zapraszam za tydzień albo jakiś ShortBlog w tygodniu, pisany „drobnym maczkiem” w formie skróconej.

c.d.n.

Jeden komentarz na temat “Blog #248#2021 „20/80””

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s