#24X#2021 W trakcie…

Jestem na finiszu zgonu mózgu heh… Zauważyłem że go dostaje gdy przyjedzie do mnie kumpel z psychozą ;-/… Gdyż sytuacja powtórzyła się drugi raz.

W sumie nie wiem co mam z tym zrobić, gdyż kumpel chce wpadać do mnie co tydzień… Nie przychodzi z pustymi rękami zawsze to mi jeżyny przywiezie albo orzechy albo jedno i drugie.

Tylko mi żal gościa jak pokazuje do góry i mówi że „wie od kogo to wie” i wtedy głupio się z nim rozmawia… Boję się jak będzie szalał po nowym roku bo po 1 stycznia ma nas oświecić i mamy dostać takiej inteligencji jak nikt na świecie i będę potrafił czytać stronę w dwie sekundy a on będzie czytać stronę w sekundę…

Wiem że jest możliwe czytać nawet strony szybciej, ale żeby to osiągnąć trzeba mieć chyba wrodzone zdolności, albo nie wiem jak długo ćwiczyć i jak ćwiczyć. Niby Jim Kwik ma kurs po którym można czytać do 300% szybciej, ale raz bariera językowa a dwa bariera finansowa – dość drogi jest, chyba około 800 zł … I to po zniżce heh…

Tak więc zostaje mi poczekać aż ktoś wyda w Polsce taki kurs w postaci książki z wszystkimi sposobami na przyspieszenie czytania… Oczywiście bez skaningu i scinningu – sorki chyba w tym drugim słowie coś pomyliłem ale wiecie o co chodzi, na przykład pomijanie części słów i dopowiadanie sobie ich w głowie i inne takie chwyty.

A mi chodzi o zwiększenie prędkości czytania bez pomijania choćby jednej litery. Gdybym zarabiał po 1000 zł przez pół roku na tworzeniu stronek to bym zainwestował w ten kurs! Bo czytać 2 razy szybciej byłoby super! Wtedy mógłbym bez wysiłku czytać po 80 a nawet ponad 100 stron dziennie myślę do 160 – to byłoby już coś!

A gdybym zwiększył szybkość trzykrotnie to bym potrafił przeczytać cały poradnik 200 stron w jeden dzień a wtedy byłbym gość! No ale to są marzenia i pewnie dopóki nie nauczę się angielskiego albo Jim Kwik nie wyda kompletnego poradnika do szybkiego czytania w tym przetłumaczonego na polski to mogę sobie pomarzyć…

Przyznam wam się że przyspieszyłem tempo oglądania kursów wideo o programowaniu oraz kodowaniu o jedną czwartą czyli w pół godziny zakładane przyswajam o 1/4 więcej materiału. Tak dalej się uczę po pół godziny pythona i pół godziny Bootstrap. W sumie jestem na końcówce tych dwóch kursów.

Poza tym rozszerzyłem tydzień nauki o jeden dzień i będę uczył się też w soboty, jutro akurat wypada dopieszczanie stronek. Będę to robił przez 60 do 90 minut zależy ile dam radę chociaż sądzę że czasu mi zabraknie ale po wybiciu 90 minut zdecydowanie przerywam!

c.d.n.

10 myśli na temat “#24X#2021 W trakcie…”

 1. Ciekaw jestem czy szybkie czytanie ma korzystny wpływ na mózg przy Twoim schorzeniu? Dowiadywałeś się coś na ten temat? Żeby się nie okazało, że np. wraz ze wzrostem szybkości czytania Twoje samopoczucie będzie gorsze albo będą częściej „zgony”.

  Polubienie

  1. Sądzę że czytanie nie wpływa niekorzystnie na mózg a wręcz przeciwnie wpływa pozytywne świadczy o tym wszelakiego rodzaju artykuły oraz moje własne doświadczenie.

   Polubione przez 1 osoba

   1. W teorii to podwójna reklama bloga.

    Najpierw jest Stream na Twitch (z podlinkowanym blogiem), później filmik ląduje na YT.

    W praktyce nie mam widzów. W ogóle. Nawet na kilka sekund!

    W ciągu ostatnich 12 miesięcy strimowalem setki godzin, a doszło 2 nowych obserwujących, którzy są raczej spamem.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s