Blog #233#2021 | Kochane książki

Imieniny dziś obchodzą: Agapiusz, Apolinaria, Baldwina, Cyriaka i Męcimir. Go!

Kurczę jak zacząłem dziś z rana czytać tak pękło 30 stron a dziś w sumie 70 i żałuję, że byłem zmęczony po popołudniowym spacerze i muszę się za chwilę kąpać – bo bym poczytał jeszcze minimum 30 stron!

Ustaliłem sam z sobą plan na resztę roku – plan może ulec modyfikacji gdyż 5 – 9 dni w tygodniu (wiem tydzień ma 7 dni 😉 ) danej czynności potrafi zanudzić. Co tam wymyśliłem? Plan:

 • 5 dni czytania rozwoju
 • 2 dni prozy

Kolejny tydzień:

 • 4 dni nauki i tworzenia www
 • 1 dzień nauki Python
 • 2 dni rozwoju

Oczywiście gdy dostanę zlecenie na stronkę to praca będzie miała pierwszeństwo!

Przyznam się w pierwszej kolejności chciałbym skończyć książkę „100 lat! Dlaczego nie?”, która liczy 380 stron a mi zostało 200 do końca więc tak liczę 2 – 4 dni – w zależności od wytrwałości czytelniczej.

Poza tym mam z tyłu głowy chęć, chęć na dokończenie strony dla gabinetu dentystycznego i wrzucenie dwóch projektów na moją stronę reklamową gdyż nie udało mi się uzyskać kontaktu z Kancelarią Adwokacką – zero odzewu, zwinęli działalność a strona po ich niezdarnych poprawkach straszy na Internecie…

Tak żałuję że doba nie ma 48 godzin wtedy mógłbym czytać książki i się uczyć kodowania i tworzyć WWW… Jest jak jest i nawet myślę nad wyrwaniem dodatkowego dnia na stronki – np w środku tygodnia czytelniczego – ale czy to jest dobry pomysł?

Dziś z psiakiem i trochę samemu zrobiliśmy 12.626 kroków i prawie 9 km na piechotę wg Google Fit – jestem zadowolony ze spaceru gdyż odkryliśmy nową/starą trasę. No tyle chwalenia się!

A i na razie nie liczę kcal tylko staram zdrowo się odżywiać – kurczę bardzo smakują mi bułki kajzerki z białym serem i co ja mam zrobić? Właśnie wcinam połówkę jabłka i dalej walczę z głodem…

C.D.N.

12 myśli na temat “Blog #233#2021 | Kochane książki”

 1. Z nauką to jest tak, że najlepiej się uczyć każdego tygodnia, bo inaczej wypada się z rytmu. To tak jak z treningiem, nie ćwiczysz dajmy na to np. 3 lub 4 dni w tym tygodniu, by potem cały przyszły tydzień mieć przerwę. Ja bym proponował z zachowaniem proporcji gdzieś tę naukę w każdym tygodniu umieścić, ale decyzja należy do Ciebie.
  Pozdro

  Polubione przez 1 osoba

  1. A ja zauważyłem że gdy zrobię sobie w nauce przerwę to lepiej przyswajam niż uczę się non stop 😉 to jest udowodnione naukowo. 😉 byle by wracać co pewien czas do materiału.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s