Blog #232#2021 | Toggle

Imieniny dziś obchodzą: Filibert, Filiberta, Leowigild i Świelub. Zapraszam na wpis!

Dziś byłem wykończony i ani jednej strony książki nie przeczytałem… Smuteczek. Za to wczoraj o 21:00 zacząłem ulepszać swoją WWW i tak ulepszałem do 4:00+ na ranem – kod JS a później jQuery mnie wciągnął…

Poza tym dzisiejszy dzień był dniem #Slack-a przy którym spędziłem blisko 2 godziny i za przykładem kolegi Mońka odinstalowałem gada! Zjadacz czasu… Tfu

Wracając do jQuery to próbowałem skopiować kod z poprzedniego przykładu gdzieś tak w połowie nocy i powiem chyba mi się trochę udało gdyż menu działa, tzn chowa się po przewinięciu strony i pojawia po kliknięciu – powiecie co to takiego?

Ano najwyraźniej „to to takiego”, że pracowałem nad tym bite siedem godzin – przeróżne kombinacje, kombinowanie, myślenie nad nowymi wersjami i znajdywanie schematów. A wisienką na torcie była funkcja toggle która uratowała dzień.

Kolega Moniek zrezygnował z Bloga – mam nadzieję, że nie na stałe a może gdzieś pisze swój anonimowy pamiętnik w otchłaniach Internetu?

Chciałem wam wkleić kod ale mi się nie chce heh… A po krótkim rekonesansie powiem, że nie wiem jak…

// menu hamburger
$(document).ready(function() {

 $('.nav-link').click(function(){  
  if ('hide-nav' == true || 'show-nav' == true) {    
  } else {
   $('.mojee').removeClass('show-nav')
   $('.mojee').addClass('hide-nav');    
  }  
 });
 $('#myBtn').click(function(){
    
   if ('hide-nav' == true || 'show-nav' == true) {        
  } else {   
   
   $('.mojee').toggle('hide-nav');
   $('.mojee').addClass('show-nav');
   }  
  });
 
});

OK, macie 😉 „.nav-link” to chyba element menu (link class), a „#myBtn” to ten przycisk menu. „hide-nav” i „show-nav” to elementy z „display: none !important;” i „display: block !important;”. „mojee” leży w „div.navbar-collapse”.

Jeśli coś wam to mówi to dobrze, jeśli nie to też nic się nie dzieje – taki techniczny bełkot. Oczywiście strona robiona w Bootstrap ver.4.3.1 – pierwotnie strona powstała trzy lata temu ale jej nie wypuściłem.

Zarazem żałuję ale też dziękuje losowi, że tyle książek przeczytałem w wolnym od kodowania/ programowania czasie. Tak gdy robisz www to nie masz czasu… wróć, jesteś tak wypompowany psychicznie, fizycznie (zmęczenie po ekranowe), że po prostu na książki nie masz ochoty…

Za to czytanie odbiję sobie w weekend – czytam od świtu do zmierzchu! Oczywiście z przerwami na różnego rodzaju zajęcia – po krótce w wolnych chwilach.

C.D.N.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

3 myśli na temat “Blog #232#2021 | Toggle”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s