Blog #221#2021 | Czytanie Vs $

Tak dziś dopadło mnie zmęczenie – nie wiem jak pogodzić naukę + projektowanie www z czytaniem – tak komputer wysysa ze mnie siły…

Utwierdzam się w przekonaniu, że zdrowi to potrafią przenieść górę i wykopać ziemię pod morze i powiedzieć, że odpoczęli …

Mam wielki dylemat – robię tą www dla pewnego zakładu ale przez to cierpi moje czytelnictwo a z książek dowiaduję się bardzo ważnych i ciekawych rzeczy minn.: o zdrowiu, sposobach nauki, wykorzystaniu czasu, finansach, nowych umiejętnościach i innych rzeczach.

Niemniej stronę muszę zrobić i chcę zrobić i nie porzucę tego nawet jeśli miałbym czytać 20 stron dziennie gdyż wiem, że tu „leżą pieniądze” które potrzebne są na utrzymanie się i przeżycie.

Myślę nad wyceną strony pomiędzy 150 PLN a 250 PLN, wiem mało jak za taki szmat kodowania ale raz, że jestem wolny (mało praktyki) a dwa strona nie ma żadnego Backendu ani skryptów JS/PHP.

Za kasę za stronę chciałbym kupić spodnie albo wydać na kolejny kurs(-y). Marzy mi się zarabiać 250 PLN za stronę i robić taką w jeden dzień lub nawet po osiągnięciu mistrzostwa w dwie godziny – wtedy miałbym więcej czasu na czytanie i naukę bądź bym zarabiał 2x więcej. Sądzę, że 10k/m-c jest możliwe choć zdecydowanie trudno wykonalne.

No i zleceniodawcy nie mogą odrzucić wersji mojej strony – hmm tu może być problem. Ale praktyka ponad wszystko! Nawet dobre te 400 – 800 PLN/M-C!

Moniek wybiera drogę pisarza a ja kodera – tak czytałem jakaś babka wydała książkę i kupiła działkę nad morzem, Moniek pewnie też to czytał. Tak moim błędem życia było to że po 16 roku życia nie czytałem książek – niestety nie miałem takiego kumpla jakiego ma Moniek ani nie było tej całej otoczki rozwoju dostępnego na wyciągnięcie „myszki” albo palca…

Co bym robił z zarobioną kasą? Na pewno bym sprzedał mieszkanie, dołożył i kupił takie w nowym bloku 75m2 albo wpierw zainwestował na giełdzie i pomnożył majątek. Może wtedy miałbym odwagę na serio rozejrzeć się za jakąś dziewczyną w moim typie.

Tak Moniek może marzyć o byciu autorem gdyż ma 30 lat i pracę oraz żonę i rodzinę a ja jestem na gorszej pozycji i nie mogę w to inwestować wszystkich sił gdyż muszę wybierać albo marzenia albo przeżycie…

Ps.: Jutro będę nie do życia heh – zawalę dzień.

C.D.N.

6 myśli na temat “Blog #221#2021 | Czytanie Vs $”

 1. Czytałem o tej kobiecie. To bodajże instagramerka, która wydała książkę.

  Najpierw Ziemo obowiązki. Zdecydowanie. Potem utrzymanie. A w wolnej chwili nauka, żeby się dalej rozwijać 💪

  Polubione przez 1 osoba

  1. Mam problem bo nie znam kodu na podświetlanie menu tzn znam w jQuery ale nie chcę tego użyć wole JavaScript…
   Chyba zajmie mi to znów kilka(naście) godzin…

   Polubienie

  1. Moniek coś mi uświadomił… Chyba albo wpierw dokończę tą stronę – zostało skopiowanie 2 podstron, dodanie scrollSpy i inne bajery oraz poprawki – albo dokończę kurs.
   Z czytania przynajmniej tych 20-50 stron nie chciałbym rezygnować gdyż wiem, że ta wiedza mi się bardzo przydaje! Nawet 100 stron to mało i myślałem do dobiciu do 150 str. Wczoraj miałem załamanie czytelnicze i ogólnie zmęczenie. A dziś masa obowiązków.
   W sumie nie wiem czy mam rzucić kostką kurs vs www? Co byś doradził?

   Np z kursu dowiedziałem/ przypomniałem sobie o oknach modalnych które to mogę wykorzystać na www a z kolei gdy docisłem stronę to zostało mało do roboty i wystawienie tuż tuż…
   Tak więc mam kursy Vs tworzenie www Vs czytanie Vs masa obowiązków Vs sport.

   Pozostaje trzecia opcja 1 dzień kurs kolejny dzień http://www…. I na co tu się zdecydować…

   Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s