Codziennik #210#2021

Tak więc zbudziłem się o 3:40 po niecałych sześciu godzinach snu i równie wcześnie wyszliśmy z pieskiem – poczekaliśmy tylko na słońce. A ząb boli jak bolał, chyba został źle wyczyszczony i dziś a najpóźniej jutro udaję się do dentysty – aktualnie mnie lekko ćmi, czuje dyskomfort i swędzenie.

Dzięki książce Fenomen poranka postanowiłem wcześnie wstawać a według pomysłu z innych książek wcześniej się kłaść spać – tak koło 22:00. Lecz myślę już nad godziną 21:30 aby sobie dłużej pospać. Na razie mam nieunormowany sen.

Już z rana przeczytałem 40+ stron czterech książek a wczoraj skończyłem „Efekt poranka” Hal Elrod i „Mózg bez ograniczeń” Jim Kwik. Powiem tak, ten Efekt poranka, śmiało można skrócić o 50% a nawet napisać jeszcze krócej ale tak przynajmniej wygląda na coś bardziej godnego uwagi niż jakaś tam „broszurka”.

Z kolei Mózg bez ograniczeń, hmm spodziewałem się nauki szybkiego czytania a dostałem 3 w jednym z niestety skąpymi informacjami o przyspieszenia czytania i polepszeniu pamięci… Ale nie wiem, może to sedno nauk Jima Kwika – jego rdzeń – i może narzekam? Bynajmniej zauważam ostatnio, że szybciej chyba czytam jeśli sobie to uświadomię.

Co teraz czytam?:

 • Księga dobrych myśli
 • Zdążyć z czasem na czas
 • Jak przyciągać dobre rzeczy
 • Nawyki warte miliony (x2)
 • oraz 10+ innych

4 myśli na temat “Codziennik #210#2021”

 1. Swędzenie i lekki ból to rzecz normalna, bo ten kanał został wypełniony lekarstwem, ono robi swoje i czasami do dwóch dni poza zabiegu można odczuwać dyskomfort, potem z dnia na dzień powinno być lepiej.
  Ponad 10 książek na raz czytasz? 🙂
  Pozdro

  Polubione przez 1 osoba

  1. A znaczy ciężko stwierdzić czytam kilka na raz a na poczętych mam z 30…? 😉

   Dziwi mnie jedno gdy nie chodziłem do dentysty nic nie bolało a teraz każdy ząb się odzywa czy to psychika działa?

   Wstrzykiwała mi doktor strzykawką jakiś przezroczysty płyn czyściła tymi pręcikami…

   Aktualnie boli mnie ząb na dole obym nie czekał 2 tygodnie na kolejną wizytę.

   Polubione przez 1 osoba

   1. 30, ja nawet nie mam w domu tyle zakładek. 😂
    Chodzi się przynajmniej dwa razy do roku na tzw „przegląd”, wtedy kiedy jeszcze nic nie boli, pozwala to potem uniknąć poważniejszych zabiegów jak np. leczenie kanałowe.
    Psychika to raczej nie, bardziej okres, lato, czyli sezon na owoce, nie jadałeś czasami w ostatnim czasie więcej owoców?
    Jeśli tak, to już masz odpowiedź. Owoce są zdrowe, ale ich kwasy niszczą zęby bardziej niż słodycze. Często zapominamy żeby zadbać o odpowiedni poziom ph w jamie ustnej, czyli np. po zjedzeniu owoców, czy też słodyczy dobrze wypłukać usta wodą, to samo po kawie, niby nic, ale zrobi robotę. No i w żadnym wypadku zaraz po owocach, czy tez sokach nie myć zębów, bo wtedy szkliwo jest wyjątkowo narażone na uszkodzenia, odczekać przynajmniej 40 minut. Zapytaj dentystę, na pewno potwierdzi.

    Polubienie

   2. Powiem tak owoce mi przyniosły samo dobro czego nie mogę powiedzieć o kolegach i tak dzięki jednemu chyba mam ubytek w tym zębie bo kiedyś rąbnął mnie w nie zęby umyślnie i mogło nastąpić pęknięcie i powiedzmy w cudzysłowiu no starość się odłamał kawałek bynajmniej ja tak podejrzewam bo innej perspektywy nie widzę…

    Chyba że to przez te słodycze co jadłem przez 98% życia…

    Ale masz rację należy chodzić co pół roku na badania uzębienia 😉

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s