Radykalne zmiany – czyli cyfrowy minimalizm.

Tak więc po lekturze kilku książek opisujących wady technologii cyfrowej i jej wpływu na zdrowie postanowiłem ciąć moją aktywność na Internecie! Właśnie ciamam arbuza i dodaje wpis który miał nie powstać…

Mimo wszystko muszę podziękować koledze z Bloga e-Monkiewicz za nieświadome polecenie książki „Cyfrowy minimalizm” i hejterom którzy uświadomili mi, że ten cały Internet i elektronika bardzo szkodzi zdrowiu. Tak więc Moniek nie ukrywaj tego co czytasz – jeśli chcesz pomóc to podziel się tytułem.

Powiem tak 10.000 lat temu wprowadziliśmy rolnictwo przez co straciliśmy masę kostną i zęby na starość oraz nadeszły nowe choroby (pandemie), ostatnio mieliśmy rewolucje żywieniową – wszelkie E dodatki, chemia, pestycydy, antybiotyki i tzw Fast Food – która to już od dziesięcioleci a prawie niecałego wieku odciska się na naszym zdrowiu. A wraz z XXI wiekiem przyszła kolejna „rewolucja” czyli masowy dostęp do Internetu – i znów dojdą nowe choroby, zresztą już doszły.

Dlatego ja staram się żyć zdrowo, pomimo tego, że uczę się na programistę – tak wieżę, że technologia jeśli się ją ograniczy i prawidłowo wykorzysta ma też swoje dobre strony, choć jak na razie widzę nadmierne wykorzystanie złych – sądzę, że trzeba to zmienić i uświadomić ludziom zagrożenia!

Tak więc postanowiłem na YT nagrywać raz na 3 m-c – choć wczoraj nagrałem materiał o zgonie mózgu (tak jestem uzależniony od kontaktu z maszyną) – ogólnie to wczoraj chciałem podzielić się swoimi sposobami na „zgon mózgu” aby ulżyć chorym na schizofrenię którzy szukają pomocy – i to jest dobry aspekt technologii.

Oprócz tego chciałbym publikować na Blogu raz na tydzień – czy dam radę? Wiecie korci mnie aby pisać i wpatrywać się w świecący ekran… Wpisy będą w niedzielę i sądzę, że powinny być teoretycznie dłuższe – zobaczę.

Poza tym rezygnuje z dropshiping-u gdyż 2 robót na raz nie pociągnę – albo Python albo Dropshiping – działam za namową książki „Jedna rzecz”.

Poza tym aby niwelować zgony mózgu postanowiłem co drugi dzień robić sobie wolny od nauki przy komputerze (Python) – tak czuję, że moje zdrowie tego wymaga! Dni nauki to PN, ŚR i PT i uczę się od rana do 16:00 czyli do mojego limitu „poznawczego” – oczywiście z przerwami na zajęcia domowe, psa, zakupy a nawet prace na ogrodzie działkowym.

Powiem Wam, że po tej 16:00 nie mam siły już ani poczytać – dlatego podziwiam zdrowe osoby jak potrafią po pracy coś jeszcze zrobić – a może nie potrafią i dlatego TV i pifko? Za to we WT, CZW i SB odpoczynek który praktycznie przekłada się na czytanie książek no i sprawy codzienne. Tak więc od rana do nocy jak da radę to czytam rozwój i szczyptę prozy!

O kurde właśnie sobie uświadomiłem, że dziś jest sobota a nie niedziela – klops, czyżbym miał ustawić publikację na niedziele?! Nie tego nie zrobię – trudno wpis powstanie! Zatem do przyszłej niedzieli! I trzymajcie kciuki abym nie skusił się na kolejny wpis! 😉

12 myśli na temat “Radykalne zmiany – czyli cyfrowy minimalizm.”

  1. No czekam z niecierpliwością gdyż czasem masz fajne pomysły na książki 😉
   To normalnie nie do uwierzenia że ja grający po 12 godzin a czasem 24 godziny przyszedłem na książki i czytam ich przeszło 70 rocznie.
   Ty jeśli się postarasz możesz mi dorównać albo mnie przebić gdyż czytasz pewnie 3 razy szybciej niż ja 😉
   Co do Gierek to ty zawsze grałeś do godziny czasu max co kilka dni i nawet fajnie jest poczytać o grach u ciebie 😉

   A ja nie mogę doczekać się wypłaty żeby kupić książki oczywiście w granicach 100 zł miesięcznie…

   Polubienie

   1. Gry to nowa forma używki. Słyszałeś papierosy zapobiegają parkinsonowi, nawet bierne palenie. Gry są tak robione aby przykuć maksymalnie uwagę i serwować rzuty dopaminy. Ty jesteś jakoś na ich zakusy odporny.

    A z książek szczerze radzę ci nie rezygnować.

    Polubienie

   2. To jest taka możliwość no ale nie wiem jak?
    Ale to może w niedzielę bo dzisiaj nie chcę się tym zajmować.
    U nas taki skwar że nawet książek nie mam ochoty czytać tylko poczytałem pythona

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s