wpis

W sumie chcę coś napisać, głównie z racji kumpla Mońka gdyż mnie zachęcił – mówi, że fajnie mu się czytało moje wpisy i wiecie co wierzę mu, gdyż mi jego też się fajnie czyta!

Muszę o tym napomknąć, sorki! Widzę tu niekonsekwencję, Moniek przeczytał w 2016, 48 – 52 książki w tym czytał rozwój a tymczasem wtórował z pewnym krytykiem czytelnictwa poradników przeciwko mojej pasji czytelniczej. Sorki Moniek.

Powiem tak czytam to co lubię i to co czuję, że przynosi mi korzyści i tyle – tak to moja własna sprawa! A na moim Blogu mogę sobie pisać co mi się żywnie podoba gdyż tu rozwijam swoją zdolność do pisania.

Jeśli ktoś nie lubi książek z gatunku rozwojowych to po co czyta mojego bloga – rozumiem raz przeczytać ale, żeby ciągle wchodzić i każdy wpis komentować, to już upierdliwość.

Co do sąsiada to definitywnie mi dokuczał, wpierw na YouTube a później na Blogu – na dokuczanie nie pozwalam! Może jestem zbyt wrażliwy ale już tak mam.

Zmieniając temat, powiem tak ciężko jest opanować racjonalne używanie komórki gdy nie ma się nawet TV w pokoju ani radia – tak dużo czytam ale z czytaniem jest taki knif, że jak za dużo przeczytasz to wręcz czujesz ból i nie możesz na dany dzień już więcej zmusić się do przeczytania choćby strony…

Z kolei na ogródek za gorąco aby coś porobić (mega upał) a ileż można spacerować, zresztą psiak nawet nie chce jak tak słońce grzeje…

Co do moich postanowień to je wypełniam bo i chudnę i czytam masę stron codziennie a i nawet zacząłem uczyć się Pythona (na czas upałów odstawiłem). Kuleje u mnie asertywność i wiele innych spraw ale podobno można zająć się jedną rzeczą na raz tzn wprowadzać jeden nawyk a nie dziesięć – jest nawet taka książka „Jedna rzecz”.

Poza tym zajmuje się finansami, tak troszeczkę gdyż na wszystko czasu nie starcza i energii. Powiem, że od dwóch miesięcy oddaje Mamie 85% renty i nie kupuje nagminnie książek., w przyszłym miesiącu chciałbym kupić jedną książkę i tyle.

Nawiasem mówiąc, potrzebujemy pieniędzy na, protezę dla Mamy, kuchenkę gazową i lodówkę – gdy wykonam ten plan chciałbym po oszczędzać i w coś zainwestować, tylko nie wiem czy w tym roku się uda gdyż żywność jest bardzo droga, zresztą jak wszystko a i ubrania trzeba kupić…

Powiem jeszcze raz Bloga piszę dla siebie i aby rozwinąć umiejętności pisarskie i dla kumpla Mońka a reszta może być ale nie musi. Co do pracy to uczę się Pythona i tak jak nauczyłem się HTML5, CSS3, Bootstrap 4 i miałem staż, tak samo nauczę się języka programowania i kolega może pomoże załatwić mi pracę a jak nie to będę freelancerem i jakieś małe chałturki będę robić póki nie osiągnę zadowalającego poziomu.

Tak więc na to potrzeba czasu ale sądzę, że mniej mi to zajmie niż nauczenie się tworzenia www gdyż teraz jest pełno darmowych kursów i fajnych książek ale weźcie pod uwagę, że jestem niepełnosprawny a ogólnie jestem wolny jak żółw.

Ale na pierwszym miejscu stawiam zdrowie i zdobywanie wiedzy o zdrowiu – tak muszę dalej chudnąć jeszcze tak 33 kg – ponad połowę mam za sobą i tak to dzięki książką i trochę couchom z YouTube. Powiem tak nie ma co się śmiać gdyż aby tyle zrzucić co ja zrzuciłem to niektórzy ludzie potrzebują pomocy psychologa i operacji zmniejszenia żołądka…

I znów Pan Słońce dorzucił do pieca – grzeje od rana niemiłosiernie więc pora zakończyć gdyż raz, już mi słabo a dwa komputer może się przegrzać a nawet spalić…

Ps.: A nie mówiłem, że będzie gorzej? Nowe obostrzenia i podatki oraz wzrost cen i wirus z Indii.

2 myśli na temat “wpis”

  1. 30 – 40 min tyg? LoL.
   Wiesz ja nie mam TV to oglądam Wiadomości z kanału wideoprezentacje, czasem gada od rzeczy ale zawsze coś można wyciągnąć i się czegoś dowiedzieć.
   Poza tym YT potrzebuje do nauki finansów – bardzo pomaga!

   Tak więc oglądam tylko informacyjne i naukowe oraz może buggs bunny chellange 😛

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s