Cel: „Cyfrowy Minimalizm”

Tak jak w tytule – staram się ograniczać użycie komórki, powiem jest ciężko… Na samą odpowiedź na WordPress zmarnowałem 30 minut z hakiem. Wczoraj 4+ godzin 😥. Poza tym słonecznie, gorąco i wprowadzam tryb wakacji!

Tak więc dziś z rana w kalendarzu ustaliłem sobie jak używam poszczególnych aplikacji – wychodzi na to że po 17:00 mam raj smartfonowego nerda (YouTube, Twitter, GMail…). Muszę jeszcze ograniczyć korzystanie z WordPress na komórce i chyba będę z tej platformy korzystał tylko na PC.

Poza tym zrobiło się gorąco a za niedługo ma być mega gorąco! W zawiązku z tym chciałbym zmniejszyć naukę na komputerze z 1,5 h – 3 h / dzień do tyle samo godzin do tylko 2 dni w tygodniu – będę zajmował się w tym czasie, angielskim i książkami.

Niestety mieszkam w bloku z wielkiej płyty i w upalne dni nawet w nocy nie idzie dychać… Poza tym dziś dieta bo wczoraj mi nie wyszła (4000 kcal zamiast 2800 kcal). Dzień zacząłem od banana i arbuza. Czekają na mnie jeszcze płatki owsiane na wodzie + jabłko.

Przedwczoraj ogólnie miałem nokaut do 24:30 a później urzędowałem do 3 w nocy i niestety zjadłem talerz zupy i chyba bułkę za równe 666 kcal do tego wczoraj na obiad pierogi z serem i bułka ciabata z ziołami o wadze 200 g (kolos) i jeszcze inne małe grzeszki jak np mozzarella – uzbierało się.

W sumie zastanawiam się nad rezygnacją w niedzielę z drugiego dania i zostawienia tylko zupy której talerz to 1000 kcal – a lubię ją zjeść też na kolację…

Czy dam radę wytrzymać bez zaglądania do komórki? Czy dziś nie przekroczę 2600 kcal? Bynajmniej komórkę wyłączam gdy nie korzystam – abym za łatwo nie mógł zajrzeć do niej i zostać na 3 – 60 minut (co z oczu to i z serca).

Poza tym odpowiedziałem sobie na jedno zasadnicze pytanie które zadał autor w książce „Jedna rzecz” i dzięki niej doznałem oświecenia – tak czytam książkę Jima Kwika! A raczej muszę zacząć! Ale to po obowiązkach wszelakich które pewnie zlecą do 15:00…

3 myśli na temat “Cel: „Cyfrowy Minimalizm””

    1. Stwierdziłem że będę dodawał wpisy kiedy będzie mi się chciało że chce mi się codziennie to już tak wychodzi 😛 dziś przez 80% czasu miałem telefon wyłączony… I go wyłączam dalej. Cze

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: