Prezent

Tak więc mój bratanek ma w styczniu urodziny, postanowiłem mu zrobić fajny i dający wiele do myślenia prezent – książkę. Tak zamówiłem mu „Finansowa Forteca” by Marcin Iwuć.

Nie wiem czy to przez to że dałem im książkę Roberta T. Kiyosakiego czy przez to że grałem na giełdzie od marca a może to ich pomysł gdy kopali Etherum – jedno jest pewne chłopacy są mądrzejsi niż ja byłem w ich wieku. Tak interesują się finansami choć musze przyznać, że do tej pory tak jak ja wydawali na bzdety…

Dziś dzień jak co dzień zakupy itp. Ostatnio poza tym zauważam dużo kręcących się podejrzanych typów w okolicy. Co to będzie gdy fala kryzysu uderzy w społeczeństwo?

W sumie na dokończenie tego wpisu mam 16 minut więc muszę się sprężyć! W nocy budziłem się trzy raz o 24:00, 3:00 i po 5:00 – tak chciałbym przesypiać całą noc i te kłopoty chyba przez OBS… Tak muszę schudnąć choć te 6 kg w tym roku.

Dziś mamy ósmego stycznia a pieniędzy do wypłaty zostało 130 zł – może jakoś damy radę? Powiem tak na pierwszym miejscu u nas są po połowie wydatki na opłaty i jedzenie, no może z przewagą na opłaty… Drugie miejsca to leki i chyba książki. Na inne rzeczy prawdę mówiąc nie ma miejsca. I to dobrze, że jeszcze mamy co zjeść i w co się ubrać…

W nocy miałem pomysł na opowiadanie pt.: „Raj utracony” ale właśnie czeka na mnie kąpiel więc nie mam czasu go napisać… A później cóż chciałbym poczytać książki – tak na audiobooki nie mam psychiki, tak siadła mi psycha od nadmiernego słuchania nagrań audio. Gdyż słuchałem ich po 5 – 6+ godzin dziennie od października 2020 i pękłem, dla mnie to za dużo. Podziwiam jedną Booktuberkę która potrafi wysłuchać blisko 200 tytułów co rok i tak od chyba paru lat albo i kilku – dziewczyna a ma tak silną psychikę, może dlatego, że zdrowa albo dlatego, że jest kobietą?

Niemniej muszę się pocieszyć czytaniem i to będzie dobrze jeśli mnie nie odrzuci… Mam czas dzisiaj 2 godziny – póki jest słońce gdyż później obowiązki i nastrój i energia siada… Tak, nagle stopniał mi zasób energii, podobno miało być jak mięsień – ćwicząc miał się powiększać a tu siadł (przetrenowanie?).

Dlatego uważam, że praca w kieracie nawet 4 godziny dzień to nie dla mnie, może wytrzymam rok ale na pewno by przyszło załamanie – tak już znam swoje możliwości. Dlatego uczę się angielskiego aby choć tłumaczyć teksty od czasu do czasu aby dorobić te 500 zł/ M-C – mam nadzieję, że się go w końcu nauczę. Póki co mam przymusową przerwę od angielskiego – no chyba, że wrócę do książek papierowych po angielsku (mam z cztery).

Wybił budzik! https://zegaronline.pl

END

10 myśli na temat “Prezent”

  1. No gdyby ktoś mi taką książkę za ponad 100 o finansach kupił też bym się cieszył 😉 mam nadzieję że coś z niej wyniesie bo w wieku 25 lat to mi nikt tak nie podpowiedział… Heh

   Polubienie

   1. Co za Szafrański wiem że jego książkę mam… Pisz pełnym zdaniem bo odpisuje w komentarzach WordPress

    Polubienie

 1. Książka to zawsze dobry pomysł na prezent, bratanek na pewno będzie zadowolony.
  Ja dziś dostałem jeden z tych nietrafionych „prezentów” i niespodziewanych, osoba z rodziny rodziny robiła test na COVID, wynik pozytywny, ja mam objawy i mialem z nią kontakt, więc do 24 stycznia izolacja, czyli siedzenie w domu. :/

  Polubienie

  1. Heh życzę Ci aby wszystko dobrze się skończyło! Kurde prędzej wszyscy zachorujemy niż nas zaszczepią… Powinni szczepić już od grudnia ;-/ Zdrowia dla Was!

   Polubione przez 1 osoba

  1. Twoją wypłatę mam co 2 lata A tą stówę co dwa miesiące w sumie twoich nazbierało się z 7 miesięcy jak mi wypłacili – Dzięki!
   Możesz za niedługo nagram book Haul na YouTube jak tylko przyjdą mi książki zresztą mam jedną nową dziś do mnie dotarła.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: