Książki – Czytacz!

Wczorajszy wieczór zaliczyłem zgonem mózgu – tak miałem odpocząć od audiobooków w niedzielę i nie dało rady, słuchałem ich 4 – 5 h. Ale też przeczytałem 20 str i to było odświeżające doświadczenie dla mnie. Tak lubię czytać za dnia gdy słońce świeci a jak wiecie mamy zimę…

Z nadejściem wiosny sądzę że będę czytał więcej papierowych tytułów ale chciałbym też słuchać audiobooków minimum 3 – 4 h dziennie.

Przez pierwsze 3 dni Nowego Roku kończyłem jedną książkę dziennie, tak więc jest Moc! Dalej jestem za wprowadzeniem 1 – 2 dni bez audiobooków w tygodniu.

Tymczasem chyba wczoraj miałem 17 – 20 dni bez zgonu mózgu, gdybym się nie przesilał i nie słuchał Mamy być może bym się wybronił, przesuwając tą granicę jeszcze dalej. Powiem tylko, że gdy byłem z psem na dworze, myślałem, że umrę lub mnie rozerwą…

Co do pierwszego Book Haulu w tym Roku to go kupiłem w grudniu, sobie pod choinkę za sprezentowaną stówę. Po prostu odczekałem z jego publikacją – tak więc oskarżenia Mońka są fałszywe. Tatagracz to wężowy język… Nie ładnie!

Wiedzieliście, że korzystając z Facebook-a gdy wychodzicie jesteście mniej szczęśliwi niż weszliście – bynajmniej przeważnie.

Tak więc mniej maszyn!

Może jutro zrobię infografikę książek które przeczytałem w grudniu, zresztą zobaczę!

Co do kupowania książek to jestem za dwoma planami:

 1. Kupić raz na dwa miesiące za 250 – 290 zł pakiet
 2. Kupić raz na miesiąc 1 – 3 książki za mniej niż 90 zł

Z tym że w kwietniu na Święta chciałbym kupić pięcioksiąg za 350 zł – niestety pojedynczo nie da się go kupić ;/

Ogólnie założenie jest takie aby zmniejszyć nawet 10x wydatki na książki w porównaniu z latami poprzednimi!

Poza tym jestem mile zaskoczony swoimi postępami czytelniczymi – nie sądziłem że mogę dobić do 100 książek w rok a nawet przekroczyć tą liczbę! A tu proszę 140 tytułów!! ;D

W 2021 wyznaczyłem sobie cel 200 przeczytanych/wysłuchanych pozycji – czy go osiągnę nie wiem, tym bardziej, że chcę wprowadzić sporo czytania papieru a nie tylko słuchania – a to dzięki audiobookom mam takiego kopa!!

Tak chciałbym czytać, czytać nie słuchać, 50 – 100 str dziennie! Bynajmniej na początek. Nie jaka Booktuberka Cat, czyta 2 – 3 godziny, nie codziennie a ma przeczytanych więcej pozycji niż ja. Powiedziała mi, że po prostu tak szybko czyta i nawet audiobook na przyspieszonym Max jest wolniejszy od niej! Tak chciałbym dojść do takiej wprawy – ale to chyba się osiąga czytając 100+ stron dziennie!

Aby dorównać audiobookom obecnie musiałbym czytać 200 stron / dzień – dla mnie obecnie jest to nie możliwe ani psychicznie ani fizycznie gdyż jedną stronę czytam w 3+ minuty… Dlatego bym musiał zejść do strony na 1 minutę. Heh będę musiał bardziej zainteresować się tym tematem!

Zawsze fascynowało mnie szybkie czytanie, marzyłem, szukałem sposobów aż w końcu oszukałem system audiobookami. Ale nie chcę zostać cyrkowym magikiem tylko Magiem i czytać tak szybko jak Cat!

Czy wtedy bym porzucił audiobooki? Nie sądzę, gdyż w ten sposób osłuchuję się z angielskim no i lubię jak mi coś mówi… Wtedy zapewne byłby MIX np 1 – 2 godz audiobook i 3 – 4 godz liter!

W końcu muszę przeczytać wszystkie swoje papierowe książki! Bynajmniej te o samorozwoju!! ;D

OK tyle bo mi jeszcze godzina zleci!

END

4 myśli na temat “Książki – Czytacz!”

 1. Cze!
  No jedno jest pewne – ciągniesz średnią czytelniczą w górę za sporą część społeczeństwa 🙂 jednak większość osób czyta maksymalnie 1-2 tytuły rocznie, chociaż od 2018 jest niby progres. Także gratuluję i trzymam kciuki za 200 pozycji w 2021 roku 🙂

  Chciałem jeszcze o jednej rzeczy napisać – mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako atak – bo lubię czytać Twoje wpisy a także słuchać vlogów. Dość często używasz zwrotu „bynajmniej” i praktycznie 95% w niewłaściwej formie, tzn. to słowo oznacza co innego niż pewnie myślisz 🙂 Bynajmniej oznacza wzmocnienie zaprzeczenia i wydaje mi się, że w wielu wpisach oraz Vlogach raczej zależało Ci na stwierdzeniu „przynajmniej” niż na „bynajmniej” – ale to tak tylko na marginesie.

  Wszystkiego dobrego! Pozdro!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Dzięki Asus! Dziś jestem wykończony, chciałem poczytać ale czuję że nie dam rady ;-( Nie powinienem włączać PC i mediów z rana…
   A wiesz że nie wiedziałem że robię błąd tak jakoś samo mi się wypowiada 😛
   Może jak mi to wypomnisz 10x to zapamiętam 😉
   Tylko podaj gdzie to napisałem bo już czytam dziś ten tekst piąty raz heh…
   Ten Moniek to aparat namówił mnie na kupno książek swoją krytyką ;-D A kysz hahaha
   Cze

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: