80 stron i zgon

Czytając książkę „Zawód programista”, doszedłem do zagadnienia, jak się uczyć programować w najlepszy sposób…

W sumie chyba go przeczytałem ten rozdział, a bynajmniej część główną. Dowiedziałem się że czytanie książek i oglądanie kursów wideo nie jest najlepszym sposobem na naukę programowania gdyż istnieje lepszy sposób. Dodam tylko, że dowiedziałem się tego z ust doświadczonego programisty.

Jaki to sposób chyba wiecie, ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć czyli programować.

Poznałem też metody nauki podstawowego języka programisty, angielskiego. Tutaj autor poleca słuchanie podcastów programistycznych po angielsku. Podcasty możecie znaleźć pod adresem, przepraszam za brak linka ale piszę z komórki, zawodprogramista.pl/podcasty.

Ja przykładowo wybrałem podcast „Deweloper Tea”głównie dlatego, że wydawał mi się przyjazny gdyż lubię pić herbatę. Nawet myślałem ten wpis nagrać w formie podcastu ale po napisaniu paru zdań szybko mi przeszło, uwielbiam pisać i czytać!

Nawet chciałem napisać opowiadanie w porywie werwy. Obiecałem sobie że jeśli będę miał przypływ gotówki to kupię sobie parę notesów, zeszytowego formatu. Gdyż po prostu gdy piszę odręcznie lepiej mi się myśli.

Podcast po angielsku jest miłym urozmaiceniem, po tym wiecznym wkuwaniu słówek. Nawet znalazłem podcast który uczy angielskiego na przykładach skomplikowanych zdań.

Dziś zmiazydżyłem 80 stron, plus te podcasty ponad godzinę… Zauważyłem że zwlekałem z wyjściem z pieskiem i nie widziałem dlaczego… Ale wzrok zaczął mi uciekać do góry i na dworze wszystko się wyklarowało, dostałem zgonu mózgu…

I męczy praktycznie mnie do teraz… Jest za gorąco aby się zdrzemnąć i muszę się przemęczyć… W sumie kończę bo już nie mogę patrzeć na ten ekran.

Dziś przekroczyłem normę z ekranami o pół godziny… Wyznaczyłem sobie dwie godziny dziennie.

Okej, to tyle bo myślenie boli a ja zaraz się rozpuszczę…

Cze

2 myśli na temat “80 stron i zgon”

  1. Ćwiczyłem Ale mało chciałem dzisiaj ale nie dałem rady przez zgona mózgu…
   W sumie myślę czy ćwiczyć na tablecie czy na komputerze komputera nie lubię włączać jakoś mnie mierzi odzwyczaiłam się… Ale na tą godzinkę się przełamie przynajmniej co drugi dzień… Dziś przeczytałem 120 stron książek więc jest git.
   Tak na razie uczę się w książki od 10 do 20 stron dziennie dlatego tak wolno bo czytam 11 książek na raz. W tym ciekawą książkę a leczeniu zaburzeń psychicznych naturalnymi metodami odżywianiem. Cze

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: