Zasada pierwsza

Nie krytykuj, nie potępiaj i nie pouczaj

Tej zasady nauczyłem się dzisiaj i w sumie odczułem jej skutki na własnej skórze mam na myśli zastosowanie na kimś innym i czyjiś rewanż.

Tak skrytykowałem swojego kolegę, potem potępiłem go i go później pouczałem. Byłem nad wyrost szostki…

Dzięki książce Dale Carnegie, Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, wiem że w ten sposób nie powinienem postąpić i wiem dlaczego.

Każdy oponent krytykowany potępiony i pouczony będzie bronił swojej racji jaka by ona nie była i należy spojrzeć na jego rację z jego punktu widzenia…

Dla mnie gry stanowią ucieleśnienie otępienia i odurzenia i nałogu a dla kolegi dobrej rozrywki i relaksu tak więc patrzymy z dwóch przeciwstawnych obozów i każdy ma rację żaden nie może przekonać drugiego.

Po fakcie to zrozumiałem czyżbym stracił kolegę? Tu jest pewne przysłowie, mowa jest srebrem a milczenie złotem czyli czasem ugryźć się w język zanim coś powiesz albo napiszesz…

Sorki Moniek ale muszę przyznać że ty masz rację i ja mam rację zależy od punktu widzenia i wykorzystania konsoli i gier. Po prostu miałem silny pociąg 2 dni temu do zakupu konsoli że aż dostałem zgonu mózgu i zrobiło mi się niedobrze i się przestraszyłem że mogłem ją kupić… A twoje słowa mnie oburzyły gdyż patrzyłem ze swojej pozycji i tu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Dziwne przypadki chodzą po ludziach akurat miałem pod ręką tą książkę sprzedaną w 13 milionach egzemplarzy jak głosi napis na okładce.

Moniek przepraszam za przedstawienie tylko mojego punktu widzenia i osądzenie ciebie.

Jeden komentarz na temat “Zasada pierwsza”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: