Do czego doprowadziły mnie gry wpis dla Mońka

To będzie wpis o tym do czego potrafią doprowadzić gry na swoim przykładzie i przykładzie innych a w sumie to taki skorowidz po chorobach wywołanych nadmiernym graniem.

Tak więc zacznę od ogólnego zarysu pewnego rozdziału z książki „Dzieci konsoli uzależnienie od gier” tak aby nie było że jestem gołosłowny i sobie wymyślam wszystko możecie sprawdzić kupując tą publikację.

A więc zagrożenia dla zdrowia wynikające z nadmiernego grania:

Przede wszystkim psuje się wzrok wiele dzieci musi nosić okulary, spowodowane jest to przeciążeniem wzroku i innymi problemami. Występują przemęczenie wzroku bóle głowy niewyraźne widzenie od bliska do dali wysuszenie oczu zaczerwienienie oczu widzenie podwójne bóle karku bóle pleców i nadwrażliwość na światło

Z tymże krótkie sesje poprawiają widzenie usprawniają ruchomość gałek ocznych poprawiają koordynację oko-ręka skracają czas reakcji na bodźce wizualne i świadomość najbliższego otoczenia

Poza tym zbyt mała ilość ruchu i wpatrywanie się w monitor wpływa niekorzystnie na procesy percepcyjno-motoryczne i psychiczne oraz na zdolność uczenia się.

Granie wpływa też źle na układ kostny i mięśnie. obciąża plecy nadgarstki i kciuki utrwalona nieprawidłowa postawa w późniejszym okresie występuje wypadający dysk i wrażliwość korzonków. Oraz szereg innych schorzeń na przykład kciuk gracza…

Przez granie występują też zaburzenia snu właśnie czytam książkę o śnie którego roli Nie należy lekceważyć a który jest traktowany po macoszemu w pędzącym świecie Powiem tylko że z niedoboru snu można zaliczyć Black Down oraz powstaje szereg chorób cywilizacyjnych.

Występują także problemy z koordynacją równowagą i orientacją przestrzenną oczywiście na skutek nie ograniczonego czasowo grania w gry komputerowe.

Szkodzi także pole elektromagnetyczne które może wpływać na takie narządy i układy jak kości ośrodkowy układ nerwowy i tarczyca.

Występują ataki padaczkowe to nie tylko takie że padasz i drgasz ale takie z pozoru niezauważalne… Chcecie więcej poczytajcie książkę.

Powstają także zagrożenia dla zdrowia psychicznego i zaburzenia współistniejące jak zaburzenia lękowe które granie po prostu nasila zamiast zwalczać, na przykład powoduje lęki społeczne.

Może nasilać lub powodować objawy podobne do zespołu Aspergera.

Granie w gry może stymulować wystąpienie depresji.

Powoduje u dzieci zaburzenia znane jako ADD i ADHD.

Wskutek nadmiernego korzystania przez dziecko z komputera następujące cechy ludzkie podlegają zagrożeniu zaburzeniu jak elementy powiązane z umiejętnościami technicznymi umiejętność analitycznego myślenia umiejętność rozwiązywania problemów zdolności interpersonalne wyobraźnię wartości wytrwałość kreatywność dobre maniery i tolerancyjność

Tak więc zaburza umiejętność uczenia się A co stymuluje umiejętność uczenia się? Stymuluje swobodna wymagająca i stymulująca wyobraźnię zabawa bądź czytanie bądź słuchanie czytanej książki.

Później przechodzimy do miłości i rozwoju świadomości. gry komputerowe nie spełniają prawidłowo roli wspierającej budowanie więzi międzyludzkich które są koniecznym warunkiem wytworzenia się u jednostki sumienia i moralnego systemu wartości.

Młody człowiek nie jest w stanie prawidłowo się rozwijać fizycznie i emocjonalnie Jeśli brakuje mu bezpiecznych więzi z opiekunami.

Dorastające młody człowiek nie może liczyć na stabilnośćemocjonalne relacji w domu staje się znacznie bardziej podatne na oddziaływanie uzależniających substancji chemicznych dodajemy gry komputerowe do listy potencjalnych źródeł uzależnień na których oddziaływanie mogą być podatne dzieci gdy brak im sieci trwałych regulujących ich funkcjonowanie związków. Szczególnie gry multiplayer wypełniają lukę emocjonalną u młodego człowieka.

Tacy młodzi gracze po odstawieniu gry odczuwają przeraźliwą pustkę ta grupa jest w największym stopniu narażone na ryzyko przemocy i samookaleczeń.

Gry komputerowe uzależniają tak jak alkohol narkotyki seks romansowanie jedzenie hazard praca.

Rozwój kompasu moralnego. Coraz częściej pojawiają się gry promujące wirtualne zachowania antyspołeczne których zrealizowanie staje się warunkiem uzbieranie odpowiedniej liczby punktów na przykład grand theft auto. Poza tym jest promowane złodziejstwo i agresja i tym podobne…

Poza tym im słabsze poczucie moralności im bardziej chwiejny jest system wartości dorosłego człowieka tym bardziej również i on jest podatny na antyspołeczne oddziaływanie cyfrowych zabaw. Tak więc koło to wpływa i na dorosłych to na dzieci tym bardziej.

amerykańska armia wręcz włączyła się w branżę gier komputerowych by uczestniczyć w opracowywaniu scenariuszy gier do zastosowania w rekrutowaniu i szkoleniu żołnierzy aby mogli lepiej zabijać

Wiara w siebie i umiejętności społeczne nieograniczone granie w gry ogranicza te umiejętności. I mogę się założyć że ogranicza umiejętności prospołeczne chociaż do tego fragmentu już nawet nie doczytałem a i nie mam siły go przyglądać na dzisiaj starczy.

Co do mnie to gry pogłębiły moją depresję, lęki i fobie społeczne oraz zubożyły zachowania społeczne, pewnie powiększyły wadę wzroku, spowodowały otyłość stłuszczenie wątroby wadę postawy A bynajmniej przez brak ruchu powiększyły te elementy…

Nie muszę wspominać już o sławetnych zgonach mózgu – zapewniam was nie chcielibyście się tak czuć 3 razy w tygodniu.

Poza tym gry odciągnąły mnie od czytania wartościowych książek, oraz wydrenowały mój portfel te dwa czynniki spowodowały że jestem biedny A mogłem mieć dwa domy po 200 metrów.

Poza tym byłem bliski cukrzycy udaru zawału oraz wykończenia mamy, hałasy generowane przeze mnie i zmartwienie które było źródłem wykańczało mamę.

I to głównie dzięki mamie i dwóm psiakom wyszedłem z nałogu gier komputerowych który dla mnie mógł skończyć się fatalnie, czyli skróceniem długości życia o połowę a także bankructwem finansowymi i emocjonalnym.

Tak więc Moniek Nie dziw się że tak ostro piszę o grach dla mnie to takie same uzależnienie jak alkohol papierosy i narkotyki choć podobno w małych dawkach daje lecznicze skutki ale ja sobie tego nie umiem ograniczać bo nawet sesja w niektórych grach nie trwa 30 minut tylko dwie godziny. Poza tym jestem niepełnosprawny i powinienem ćwiczyć pozytywne rzeczy które rozwijają a nie grać w dołujące gry.

To tyle sorki za błędy by Google mam nadzieję że nie wyszła kaszana ale może coś z tego wyciągnięcie… Przecież mi się zdarzało grać nawet 20 godzin…

Dodam że dalej walczę ze złymi skutkami grania w gry w tym z nadwagą i stłuszczenie wątroby z tą nadwagą nie mogę sobie poradzić do tej pory że nie wspomnę o skutkach psychologicznych…

Jedno jest pewne gdyby nie ekrany bym ważył poniżej 100 kg i byłbym bardziej rozwinięty emocjonalnie i psychicznie byłbym bogatszy szczęśliwszy i zdrowszy oraz moja rodzina.

Cze

Ps. Gry bardziej wciągają ale książki rozwijają.

2 myśli na temat “Do czego doprowadziły mnie gry wpis dla Mońka”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: