Wrap-Up 07 2020 III

Postanowiłem coś dodać i wypadło na Wrap-Up. Cztery tytułu podsumowanie kolejnego tygodnia. Jest zdrowo a przede wszystkim mądrze. Wiele wyniosłem i wcieliłem w życie – Zapraszam!

Wrap-up lipec 2020

„Smak wiecznej młodości” – tak zamówiłem fasolkę mung pod namową autorki, tak książka pod kobiety w menopauzie i starsze ale zarazem dla każdego. Dowiedziałem się z niej o 124 letnim bodajże Hindusie który jest świetnego zdrowia i podróżuje po Świecie a jada, nad wyraz skromnie. Mogłoby by być w niej jeszcze więcej faktów z zagadnień diety ale cóż książka nad wyraz kolorowa (masa zdjęć) no i przepisy bogato-składnikowe. Powiem Wam, że jeśli biorę taki przepis to z 50 – 60 % odejmuje składników i robię tylko z części – ale to przeważnie koktajle… Żałuję, że nie chodziłem do szkoły gastronomicznej albo dietetycznej … Z pewnością do przejrzenia!

„Koniec z migreną” i ta książka ląduje na półkę „do powtórzenia”! Kupiona pod kątem Mamy – już wiemy, że te mroczki przed oczami i silne zawroty głowy zwiastują migrenę. No i przeciwdziałanie dietą. Powiem tylko, że tą dietę zastosowałem przeciwko moim „zgonom mózgu” – i po prostu działa! Nawet czekolady nie jem a z kawy zrezygnowałem i tylko 2 max banany dziennie…

„Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje” – oj czytając ta książkę a raczek komiks jestem sceptycznie nastawiony do polityków i ich nadmiernych programów socjalnych. Nie powiem, niepełnosprawni powinni mieć wsparcie, nikt nie powinien umrzeć z głodu i w naszym klimacie dach nad głową też powinno się mieć ale te 13 i 14 pensje i 500+ dla wszystkich to równa droga ku przepaści, jeszcze w czasach kryzysu ekonomicznego… Pokrótce książka pokazuje jak buduje się bogactwo a jak ubywa – nie tylko dla dzieci!!!

„Ocet jabłkowy” – na początek garść historii później zastosowanie i leczenie chorób. Odkąd piję ocet jabłkowy, mam mnóstwo energii aż wręcz za dużo – jak dla mnie strzał w dziesiątkę i naturalny suplement w super przystępnej cenie! Oczywiście piję łyżkę rozcieńczoną (albo łyżeczkę jak tu pisze) w szklance wody. Ciekawe czy pomorze mi schudnąć?

I to tyle, w tamtym tygodniu przeczytałem 3 książki w tym jedną skończyłem. Chciałbym tak czytać co tydzień! By mijał miesiąc a ja miałbym na koncie 12+ tytułów 😀

Cze!

One thought on “Wrap-Up 07 2020 III

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: