Nowy tydzień(…)

Zaczął się dla mnie nowy tydzień, w sumie tydzień czytelniczy w którym to zamierzam skończyć od dwóch do czterech tytułów. Zaczął się kiepsko, wstałem przed 6:00, wyszliśmy godzinę później z psiakiem i padłem, naszła mnie senność niemożliwa… Dlaczego piszę ten wpis zamiast czytać nie wiem? Ale podejrzewam, że to prokrastynacja czyli przekładanie zadań na później…

Tak właśnie uświadomiłem sobie pisząc ten tekst, że przekładam czytanie. Dziś czytanie mnie „boli” to jest takie dziwne uczucie jakby cie ktoś zmuszał do czynności którą nie chcesz wykonać np do zjedzenia szpinaku (szpinak swoją drogą lubię). Wzbraniasz się przed tym a gdy zaczniesz np ogarnia cie senność albo zaglądasz co minutę na komórkę.

Dlaczego w sumie wzbraniam się przed czytaniem? W sumie wiem jedno to boli. Ale zaraz z tym opierdzielaniem skończę. Mieliśmy niby iść porobić na ogródku ale zmęczenie wzięło górę no i ten kurier… Nie uśmiecha mi się jeździć do jakiegoś punktu w środku miasta – zaraz ja tam przecież w ogóle bym nie pojechał co najwyżej wybrałbym się na piechotę… Cudowna chorobna, powiem szczerze mnie nawet niektórzy chorzy nie rozumieją i w dodatku uważają się za jeszcze bardziej chorych od mnie – paradoks?

OK chyba zdecydowałem! W tym momencie urywam wpis i idę czytać bo już myślałem o innych rzeczach do „roboty” np obserwacja giełdy czy oglądanie YouTuba wiadomości gospodarczo-ekonomicznych. Tak krótki wpis jak to Moniek śmie czynić!

Cze!

Ps.: Precz z prokrastynacją!!!

8 myśli na temat “Nowy tydzień(…)”

 1. Akurat tak się złożyło, że czytam książkę o radzeniu sobie z prokrastynacją, bo u mnie ona też występuje. Jak przeczytam to dam znać co z niej wyniosłem. Pozdrawiam!

  Polubione przez 1 osoba

  1. O to fajnie Asus A jaki tytuł? To książka po polsku? Czy też anglojęzyczne czytasz? Ja dzisiaj tylko 16 stron kiepsko idzie bo mam inne sprawy na głowie…

   Polubione przez 2 ludzi

   1. Chciałem podać tytuł jak już przeczytam 😀 żeby nie było, że polecam coś niesprawdzonego 😉
    W każdym razie czytam: Nawyk nieodwlekania (Proste sposoby pokonania prokrastynacji). S.J. Scott.
    Książka w języku polskim, chuda (160 stron) – także ok szybko się czyta. Kupiłem ostatnio za około 17 zł na Allegro w komplecie z innymi.

    Po przeczytaniu kilku pierwszych rozdziałów myślę, że warta tych 17 zł – dowiedziałem się w jednym z rozdziałów, że wieczne odkładanie różnych spraw na później może się wiązać z perfekcjonizmem który u siebie dostrzegam. Często mam tak, że jak mam się za coś zabrać to boję się niepowodzenia albo że gdzieś popełnię jakiś błahy błąd i ostatecznie rezygnuję. Wtedy dochodzi do odkładania tematu. Wbrew pozorom perfekcjonizm wcale nie oznacza, że jest się „super”, „idealnym” itd. tylko, że dąży się do pewnego poziomu w różnych aspektach a u niektórych osób obawa popełnienia błędu, porażki jest tak duża, że wręcz wyzwala lęki i nie podejmują się działania.

    Ogólnie książkę jeszcze czytam, jest tam też o motywacji, dekoncentracji itp.

    Pozdrawiam!

    Polubione przez 1 osoba

   2. O to ta książka by mi się przydała bo ja odczuwam często to strach przed porażką… Ale oprócz tego odczuwam znużenie zmęczenie zniechęcenie…

    Na przykład dzisiaj przez pierwsze 4 godziny czy 5 po wstaniu odkładałem lekturę książek ale jak przestałem o tym myśleć i przysiadłem to przeczytałem 40 stron dwóch książek. Z pewnością mogę dzisiaj przeczytać 80 stron albo 100 ale znowu dopadło mnie odwlekanie… W sumie moim idealnym dniem byłoby pogodzenie nauki angielskiego Z czytaniem Ale przez ten strach przed porażką często mi się odechciewa ;-/ tytuł sobie zapisałem może kiedyś kupię Może gdy zarobię akcjach tą stówę więcej… Cze 😉

    Polubione przez 1 osoba

  1. To z moim czytaniem byłoby kiepsko… Chyba moje postanowienie noworoczne było czytać minimum 20 stron dziennie no i myślę że chciałbym je wypełnić.

   Polubione przez 1 osoba

   1. jeszcze cztery strony i wyrobię normę dzisiaj 😉 ale słabo idzie ogólnie w ten poniedziałek może jutro będzie lepiej…

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s