Pomysły na rozwiązanie problemu zakupoholizmu.

Jak niektórzy z Was wiedzą, swego czasu czytałem książkę o zakupoholizmie która mi uświadomiła problem i że dość sporo osób ówczesnego społeczeństwa zmaga się z tym problemem. Dziś czytałem i słuchałem dwóch tytułów „Młody bogaty rentier” i ” Biblia rentiera” i mnie nagle oświeciło co mam zrobić z zakupoholizmem, w sumie już wcześniej myślałem w ten sposób ale te dwa dzieła mi coś uświadomiły …

Mianowicie Sharon Lechter w „Młody bogaty rentier” Roberta T. Kiyosaki napisała: „Najprostszą drogą do finansowej wolności jest KUPOWANIE AKTYWÓW” a Daniel Tokarz „Biblia rentiera” wspomniał, że „jeśli nie możesz uwolnić się z przymusu kupowania to kupuj to co przyniesie ci zysk, przedmioty które zyskują na wartości a nie tracą” tak więc zamiast „dupereli” kupuj akcje i metale choćby po 1 G.

Czytając Roberta T. Kiyosaki wiem, że teraz czas jest na akcje a nie na metale i tak ciułając staram się je kupować i w sumie mam plan odłożyć troszkę z renty i kupić akcje jakiejś spółki jeśli ceny nie wzrosną albo jeśli spadną w drugim rzucie epidemii (też o tym wiem z książki długo przed TV i znajomymi – wytłumaczenie.: wiem o drugim rzucie epidemii a nie o spadających akcjach tego tylko na czuja się domyślam).

Tak więc jeśli już mam wydawać pieniądze to na takie dobra które te pieniądze pomnażają! Kupuj AKTYWA nie PASYWA – tak postępują bogaci i dlatego są coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi gdy wydają każdy grosz na niepotrzebny chłam lub nadmiar.

Tak kocham książki i sądzę, że będę je kupował co miesiąc ale to też nie pewne na 100%, chcę zejść do 2 książek na miesiąc i mam nadzieję że jakoś ograniczę ten nałóg a reszta w AKTYWA!

Tak więc nie walczyć z wrogiem własną siłą tylko wykorzystać jego siłę rozpędu (nałóg) i wykorzystać ten pęd odpowiednio!

OK kończę bo sąsiad truciciel pali fajki a ja czuję spadek samopoczucia.

C.D.N.

Ps.: Moniek czytaj samorozwój na pewno to zaowocuje jeśli nie teraz to za rok albo dwa, dla siebie i rodziny!

Jeden komentarz na temat “Pomysły na rozwiązanie problemu zakupoholizmu.”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: