TikTok Messenger ekrany uzależnienia

Szukając lekcji angielskiego na tym daremnym YouTube który podpowiadał mi wszystko oprócz tego co chciałem, natrafiłem na reklamę pewnego serwisu i tak się zaczęło a raczej nasiliło moje …

… później była instalacja Messengera która była gwoździem do, uzależnienia.

Myślę sobie zobaczę na TikTok angielski, taka krótka forma do 60 (80?) sekund to się dużo nauczę i kolejne dwa dni spędziłem oglądając głównie pokazy 18+ i 20+ latek które prezentowały swoje wdzięki z przerwami na jakieś badziewne filmiki.

Tak stworzyłem nawet konto na TikTok i nagrałem 6 filmików – nie powiem, forma TikToka dla twórców mi się spodobała, łatwo się kręci, łatwo w miarę dodaje efekty i to mi się podoba. Ale treści tego serwisu są krótko mówiąc „do kitu” aby bardziej dosłownie się nie wyrazić. Promowanie wulgarności (wszędzie słyszałem k… lub inne przekleństwa), alkoholu, niezdrowego jedzenia no i te TikTokowe modelki.

Mówię sobie zainstaluję Messenger to będę miał stały kontakt z kumplem i rodziną. No tak rodzina głównie milczy a kumpel bywa złośliwy i lubi manipulować ale dowiedziałem się od niego ciekawej rzeczy której nie chciał mi powiedzieć kilka lat – jada mięso raz w tygodniu (jak się nie mylę albo rzadziej). W sumie dlaczego zwlekał z tym faktem i się nie podzielił ze mną? Przecież wie chyba jakie to zdrowe a ja miałem ten problem spożywczy który by mnie doprowadził do mizernego końca jeśli bym się nie opamiętał? No ale jak już się przekonałem kumple nie pomagają tylko utrudniają.

Jeszcze mi powiedział, że książki to kiła i mogiła (o odżywianiu) a sam czyta co miesiąc gazetę która traktuje o właściwym odżywaniu. No tak ja gazety nie kupuje tylko książki i czy coś w tym złego?

W sumie na własnej skórze poczułem uzależnienie od ekranu, przedwczoraj spędziłem na komórce 14 godzin, no może minus te 2 godz na słuchanie książki… No właśnie! Książki, audiobooki! Zapisałem się do pewnego serwisu i przesłuchałem dwa tytuły hmm ponad 32 godziny lektora a poza tym zdobyłem Hobbit po angielsku i próbuję go słuchać – stanąłem na 4 CD i nie mogę przejść dalej, chyba 4x zasnąłem na audio…

Podsumowując TikTok i Messenger przez swoje mechanizmy są bardzo uzależniające co odczułem na własnej skórze i nigdy bym swojemu dziecku nie pozwolił na korzystanie z tych dwóch serwisów bez limitu czasu… Zmartwił mnie za to kolega który powiedział, że jego 11 letnia siostrzenica nad wyraz często używa komórki, nawet nie wiem czy nie wyraził się „non stop”.

I tutaj mój kolejny book haul będzie zawierał pewną pozycję stricte pod tą kwestię. A jak idzie mi czytanie normalnych książek? Po audiobookach i siece związanej z TikTok i Messenger dziś czytało mi się koszmarnie a ogólnie to spałem popołudniu 5+ godzin. Normalnie te zdania z „Meneger 80/20” nie układały mi się w głowie, czułem jakby każde słowo brzmiało w mojej głowie osobno i nie chciało złączyć się z zdaniem – makabra!

To już wiem dlaczego tak mało dzieci i dorosłych czyta książki… Gdy serwować im taką siekę 7/7 nie dadzą rady przeczytać ni zdania! TikTok jak już wspominałem podoba mi się ze względu na prostotę i szybkość tworzenia wideo. Od biedy nawet nic nie muszę mówić, nie muszę zrzucać materiałów a transfer na serwis trwa sekundy i gotowe! Komentarze prosto można wyłączyć i ma się hejterów z głowy, nawet łapki w dół nie mogą postawić ;D. Gdybym jeszcze nie zaglądał na statystyki które notabene są ubogie – liczba wyświetleń przy filmie i kropka.

Tak więc dziś odinstalowałem Messengera pomimo szantażu emocjonalnego kumpla i korzystałem z TikTok grubo poniżej 10 minut i mam nadzieję już nie wracać do starych nawyków, wręcz wesprę się literaturą aby wygonić te złe nawyki. Skoro ja dorosły potrafiłem nabić 14 godzin w jeden dzień i ile młodzież nabija w tygodniu, miesiącu i jakie to ma konsekwencje dla ich zdrowia i rozwoju psychiczno-intelektualnego?

A co z YouTube? Z pewnością będę z niego korzystał aby poduczyć się angielskiego i poduczyć się o inwestowaniu plus mała doza rozrywki – na pewno nie streamy z gier! Czy będę nagrywał na YouTube? Na razie nie gdyż jest to zbyt obciążające dla mnie – nagranie, zgranie, edycja, upload, opis, statystyki, komentarze to idzie w godzinach, godzinach które mogę poświęcić na naukę/czytanie.

Bloga nie porzucę choć z pewnością nie będę pisał ani codziennie ani co drugi, trzeci dzień – choć z pewnością i od tego zdarzą się wyjątki!

C.D.N.

3 myśli w temacie “TikTok Messenger ekrany uzależnienia

    1. Rozmowa głosowa jest reliktem przeszłości to trochę mi żal twojej relacji przyjaciółmi. Po krótce tak nie powinno być… Wiem że nasza znajomość opiera się na wiadomościach ale normalniej by było gdybyśmy rozmawiali przez telefon. Usiłowałem namówić kumpla do rozmowy ale on mieszka z matką i mu dogaduje w sumie wolę gadać z dwoma innymi kumplami z którymi rozmawiamł albo na żywo albo telefonicznie. Powinieneś sobie poczytać o relacjach międzyludzkich mi też wiele do tego brakuje ale przynajmniej wiem co jest złe a co nie

      Polubienie

    2. Zresztą nie wiem czy wiesz ale maksimum znajomych można mieć 150 taka jest budowa mózgu ludzkiego chyba do 200 maksimum a najbliższych przyjaciół można mieć pięciu… Fizyki ludzkie i budowy nie zmienisz

      Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: