Bycze nastroje i Święta coraz bliżej

Tylko w czwartek (chyba?) gruchnęła informacja o opanowaniu sytuacji w Chinach a giełda jest w byczym nastroju i inwestorzy :D. Jak dla mnie za szybko, no i brak szmalcu, Święta mnie wydoją z pieniędzy gdyż Mamie trzeba dać te 500 zł na „świąteczną kiełbasę”. Zamówiłem książki za niecałe 200 zł – dlaczego? Pozycje zaczęły mi znikać z listy i kupiłem w obawie przed utratą ciekawych tytułów.

Co do Kornawairus, czy jestem za posunięciami rządu? Jeśli chodzi o zatrzymanie pandemii to tak ale jeśli chodzi o wzniecanie paniki to nie, choć może lepszy strach ludzi niż ich głupota – czego przykład mamy we Włoszech. Kolega Moniek coś wspomniał o zakazie poruszania się przez seniorów po ulicy a ja tymczasem widuję starsze osoby obładowane siatkami które kursują w tą i nazad. I tu też powiem dobre posunięcie, lecz czy to nie powinno być pouczenie a nie nakaz, obostrzenie – sądzę tak po artykule Mońka.

Rząd zaniedbał i zachował się jakby urodził się wczoraj (Może młody wiek prezydenta?) i wpuszczał kogo popadnie do kraju tak jakby chciał wywołać popłoch i wprowadzić stan wyjątkowy – ot takie moje spostrzeżenie. Bo gdyby była przymusowa kwarantanna wjeżdżających to by nie było tych 60 (?) zachorowań. Ale rząd robi po swojemu, może chce skupić akcje, chciał obniżyć o kilka punktów słupki na Polskiej Giełdzie? I tu też za to jestem mu wdzięczny – obkupiłem się jak skurczybyk! Jeszcze bym wydał te 800 zł na akcje ale jak już wspomniałem Święta!

Jestem ciekaw jak rozwinie się sytuacja w wrześniu czy wirus uderzy z wznowioną mocą? I zainfekuje cały Świat i każde miasto na kuli Ziemskiej? Na pewno będę cieszył się tym latem no i wiosną oraz będę odkładał pieniądze na inwestycje i ewentualny nawrot Pandemii gdyż Koronawirus wejdzie do składu chorób sezonowych.

Poza tym przyjąłem budżet rodzinny i odłożyłem 15% – 18% sumy z Mamy renty tak abyśmy mieli fundusze. Na spożywkę, chemię, ubrania, środki gospodarstwa domowego, gazety uchwaliłem 250 zł/ tydzień – będzie to wielki sprawdzian, tym bardziej, że policzyłem (chyba dobrze), że tygodni w tym miesiącu jest pięć. Powiem tak Biedronka odpada przez Koronawirus, zostają małe sklepy i zamówienia on-line.

A i się dowiedziałem że ten Koronawirus w moim mieście to Fake – mam nadzieję że dowcipniś za to beknie… Dziś rano kolega czytał mi Fakt i mojego miasta nie ma w zestawieniu. Poza tym jest masę zachorowań na zwykłą grypę, ludzie źle się ubierają i się proszą o chorobę – czy tylko ja chodzę w czapce?

Mamy już połowę marca, mam nadzieję, że przetrwamy do pierwszych ciepeł i choroba zaniknie dzięki wysokiej temperaturze a chyba będzie grzało i to ostro!

Notabene czytam ciekawą książkę na temat systemu monetarnego, giełdy, gospodarki i rządów imperiów/ państw. I powiem wam jedno, rozdawnictwo (500+, 13 pensja, 14-nastka oraz wydatki na wojsko/ wojny i infrastrukturę publiczną – nazbyt rozdmuchane), prowadzi w jednym kierunku do upadku imperium/ państwa. Tak więc USA, Europa, Polska są na równi pochyłej w dół – ten ciągły dodruk pieniędzy i utrata siły nabywczej pieniądza, odejście od parytetu złota).

Może nie za naszego życia ale nasze dzieci mogą doczekać się upadku kultury zachodniej jaka jest w obecnej formie – przynajmniej tak pokazuje historia i tak sądzę po przeczytaniu parudziesięciu stron tej książki. Właśnie, dziś skończyłem czytać książkę po angielsku – czuję treść, rozumiem część lecz wszystkiego nie łapię ale przed mną jeszcze cztery książki w tym języku (które posiadam bo i myślę, że jak je przeczytam to dokupię następne).

No i czekam na swoją 13 pensję aby dokonać zakupu ubrań – wiem, że to nie na korzyść państwa Polskiego ale cieszę się póki jest z czego … Wiem to zło… Gdyby jeszcze przeciwnicy polityczni PiS (liczący się) nie byli za wpuszczaniem emigrantów zarobkowych z zachodu Europy to bym chyba na nich zagłosował – ale jest jak jest, czyli do dupy i po bruździe…

C.D.N.

8 myśli w temacie “Bycze nastroje i Święta coraz bliżej

  1. Musisz w jednej rzeczy się poprawić. KoronaWirus to grupa wirusów. Choroba to Covid-19, która wywołują właśnie te koronawirusy.

    Swoją drogą już ponad 90 zarażonych.

    Polubienie

    1. Zwał jak zwał Moniek wiadomo o co chodzi ale dzięki za wytłumaczenie. no wiadomo że wirus montuje i jego kopię są inne ale podstawy ma tą samą a raczej główny kod genetyczny. Swoją drogą i mnie znowu coś chwyta pocę się strasznie ;-/ Pora na afirmacje

      Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: