PLAN

I znów miałem przemyślenia na temat czytanej książki Brian Tracy… Autor mówi aby wzyznaczyć sobie cele, dzienne, miesięczne, roczne itd; już to nie raz słyszałem, nie raz robiłem ale z mizernym skutkiem, po tygodniu, miesiącu zaprzestawałem dokumentowania postępów i osiągania celi. Postanowiłem to zmienić i wyznaczyć sobie jakieś realistyczne postanowienia.

Wyznaczyłem kilka celi dziennych, takich minimalnych które wiem, że mogę jakoś osiągnąć. Jakie to cele/postanowienia? Co się jeszcze zmieniło? Tak więc cele są napisane w czasie dokonanym a nie przyszłym i to jest ich atut psychologiczny. Postanowienia:

  • Zobaczyłem ładną dziewczynę i się do niej odezwałem
  • Przeczytałem jeden komiks
  • przeczytałem 20+ stron książek
  • rysowałem 30+ minut
  • napisałem wpis na Bloga
  • przeczytałem 2+ strony książek po angielsku
  • spacerowałem 3x z pieskiem
  • napisałem w czasie dokonanym
  • spacerowałem 1+ h z rana

Tak więc mam 9 postanowień na dzień, może ciężko je wszystkie wykonać w jeden dzień ale myślę tak 70 – 80 % mogę śmiało wykonywać, czyli bez problemu.

Tak w końcu wziąłem się za angielski, czytam książkę do nauki angielskiego z Edgard, seria powieści z tłumaczeniem. Tak więc mój najbliższy zakup to 2 – 3 książki od Edgard z serii „powieści po angielsku”.

Z racji powrotu do starej pasji (i tu dzięki książce Brian Tracy) postanowiłem rysować z kursem (Udemy) 30+ minut (jak zacznę to mija ponad godzina) oraz czytać komiksy (aby docenić kreskę, nabrać inspiracji). Po wypłacie zdecydowałem też kupić mniejsze trzy kursy rysunku i kontynuować naukę albo rozejrzeć się za jakimś PL kursem, książki o rysowaniu mam – kupione lata temu …

Postanowiłem prowadzić Bloga codziennie, choćby mały wpis o bzdurach, odgrzewanie tematu itp. I robić to gdy wrócę z pieskiem oraz wpis ma pierwszeństwo niż rozmowa z kumplem – gdy przerwę wypadam z tzw „transu” i później ciężko wrócić…

Spacerować z pieskiem trzy razy dziennie w tym z rana minimum godzinę przy dobrym zasięgu (określam zasięg czyli jak bardzo chce mi się siku).

Pisać w czasie dokonanym dla lepszego efektu psychologicznego – Brian Tracy.

A ten podpunkt najciężej chyba wykonać czyli spotkać ładną dziewczynę a jeszcze trudniej 100x odezwać się do niej – tu ładne mam na myśli, ładne dla mnie a nie dla innych…

Sądzę, że powinienem jeszcze dodać 30 minut JavaScript ale nie od razu Kraków zbudowano, postanowiłem zawężyć do rzeczy, łatwych, możliwych do wykonania, nazbyt nie męczących i nie wszystko na raz!

C.D.N.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s