fear dot com

I dziś na wieczór znów dopadło mnie to niechciane uczucie fear dot com, czyli niewysłowiony strach przez który uginały się pod mną nogi – skąd się bierze te doznanie, dodam że jest wyjątkowo nieprzyjemne. Aby je opanować musiałem zjeść 3x kromkę z powidłami, jedną z konserwą turystyczną, 2 kostki czekolady, kawałek ryby w pomidorach – tak dostaję wilczego apetytu gdy mnie chwyci ten stan, czuję, że tylko jedzenie może go opanować…

W tą niedzielę wybrałem się na długi spacer i widziałem masę dziewczyn łącznie z wieczornym spacerem, tak więc płeć piękna obrodziła tego dnia. Moniek podsumował wydatki a ja dodam, że straciłem na Columbus 97 zł pi razy oko, nie uwierzyłem, że akcje wzrosną gdyż zaczęły lecieć w dół, a że miały skok z paru złoty do 23 zł to w obawie przed stratą 90% sumy sprzedałem za 18+ zł akcja.

W ogóle nie wiem jakim cudem ja je kupiłem na górce po 23 zł? Wiem, że to za namową jednego maklera z internetu… Nie wiem jak Columbus skończy ale wolę nie ryzykować. Nawiasem mówiąc ostatnio słuchałem wykładu o wskaźnikach giełdowych a obecnie giełda jest w dołku i być może spadnie jeszcze bardziej, a to w związku z Koronawirus w Chinach.

Powiem tak inne akcje kupiłem na dołku a one jeszcze bardziej spadły np takie JSW – notabene prognozy są tragiczne bo nawet jest powiedziane odchodzenie od węgla bynajmniej w Europie a w Polsce mają zostać przy tym paliwie kopalnym jeszcze chyba dziesięć lat.

Moniek oszczędza na konsolę i liczy czas do premiery Playstation 5 a ja liczę czas do kwietnia kiedy sytuacja z Pandemią się wyklaruje i miejmy nadzieje minie, co zresztą potwierdził Donald Trump. Boję się tylko drugiej fali czyli IX 2020 / IV 2021, ale postaram się zaoszczędzić fundusze na ten cel, nie z racji śmiertelności tejże grypy tylko ze względu na panikę jaka może wybuchnąć jeśli Polski nie ominie.

Przed chwilą jeszcze zjadłem dwa jabłka – tak fear dot com pragnie kcal aby się wyciszyć… W marcu planuję zakup odzieży na wiosnę a w kwietniu/ maju znów odzieży na lato. W sumie zastanawiałem się nad butami ale daruję sobie chyba zakup, chyba że jakieś fajne oddychające obuwie – widziałem takie i zgroza około 600 zł – 60 procent moich miesięcznych dochodów! Ale planuję je kupić gdy coś ugram na giełdzie, może wpadnie te 1000 zł z operacji kupna/ sprzedaży ?

Poza tym chciałbym nabyć parę akcji CCC S.A. i mam nadzieję że po unormowaniu sytuacji z Kornawirus fabryki w Chinach ruszą i spółka nabierze wiatru w żagle. Wiem trochę nudzę tymi giełdowymi informacjami ale pisze też pod siebie taki pamiętnik aby może poczytać co kiedyś robiłem 😉

Obecnie zacząłem czytać nową książkę i nie jest źle dotarłem w ta niedzielę do strony 48 i zamierzam jeszcze doczytać do 60 – 70 i ciekawe czy pokonam kolegę w czytaniu? Tytułu nie podam tylko powiem, że to książka Briana Tracy, mistrza samorozwoju! Bardzo dobrze mi się ją czyta! Bynajmniej chciałbym dziś dokończyć rozdział który zacząłem. Tak więc po zastoju czytelniczym nie ma śladu bynajmniej w ten dzisiejszy niedzielny dzień.

C.D.N.

4 myśli na temat “fear dot com”

  1. Max kolonko o tym mówił 7 lat temu. A ludzie o tym wiedzą od najmniej 100 lat jeśli nawet nie od dwustu+, co 100 lat zdarza się taka duża pandemia to i tak łagodnie nas obeszła…
   Hiszpanka zabiła 50 mln ludzi a wtedy była mniejsza populacja to jakie żniwo by zebrała teraz? Do 2030 jeszcze kupa czasu… Cze

   Polubienie

 1. Miałeś rację. Oczekiwanie na dziecko to stresujący czas. Dzisiaj spałem tylko 2 godziny, bo ciągle w głowie kłębiły się myśli i czuwałem „czy to już?”. Ciężko.

  Polubienie

  1. No dlatego powinieneś zainwestować w czynności które odstresowują nie mam tu na myśli grania na konsoli… Jeśli dzisiaj masz wolne zdrzemnij się po południu na dwie godziny.

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: