Szaro, Buro, Wietrznie

– Patrz Toffik jak słońce ładnie świeci! – powiedział do swojego pupila, aby zaraz miało zrobić się szaro, buro i ponuro. W ogóle dziś S.I. zapowiadało silne wiatry. Miał ochotę coś napisać ale stracił werwę po pierwszych dwóch zdaniach. Tak, łapało go przeziębienie, wczoraj na wieczór zażył Gripex i miał pokręcone sny o wampirzycach które przerwał SMS kumpla, zapomniał wyłączyć komórki na noc…

Kiepskie samopoczucie go dręczyło, tu mu było zimno tam się pocił, kumpel już z rana siedział u lekarza z „Corona” wirus jak sobie żartował w myślach, choć tu nie było nic do śmiechu. Pisał nie ostrzyżony i nie ogolony, miał bujną czuprynę i jednodniowy zarost który zamierzał zaraz zgolić. Dziś czekał go jak zwykle potrójny spacer z zwierzakiem i zakupy, przez jego głowę przelewały się myśli czy się przypadkiem nie doprawi bardziej.

Przeklinał w duchu wrogów którzy doprowadzili go do osłabienia organizmu i miał nadzieję, że dopadła ich grypa, może Corona Wirus? Parę dni temu rozmawiał z dwudziestoletnim sąsiadem, ten jak to młode pokolenie ekscytował się chaosem który może powstać na wskutek Chińskiego wirusa oraz domniemanej fali upałów, sądzę że upatrywał w tym zmian społecznych, może upadku skostniałego społeczeństwa i nastaniu nowego porządku. No ale marzeń nikomu a tym bardziej młodym nie należy odbierać, pomyślał.

Tylko znów martwił się o Mamę, postanowił kupić zestaw witamin polecanych przed Dr. Fuhrmana. Miał w planach zakup jeszcze jednego wentylatora i paru zgrzewek wód, gdyby „marzenia” młodego sąsiada się spełniły i miałaby być katastrofa – zamieszki z powodu braku prądu i wody… W sumie myślał nad zakupem jakiś konserw, fasoli białej, czerwonej, groszku może soczewicy, herbaty no i najważniejszego czyli żelaznego zapasu papieru toaletowego.

I tu musiał przerwać gdyż rozrywało mu kiszki i musiał udać się tam gdzie król chodzi piechotą.

Cze!

10 myśli na temat “Szaro, Buro, Wietrznie”

  1. Czytałam tą książkę o żywieniu witaminy mają nawet wpływ na raka to znaczy mogę go powodować gdy są zażywane w nadmiernej ilości…
   Powiem ci tylko że odpowiedni poziom żelaza wpływa na dziecko w ciąży chyba jego zdrowie albo inteligencję teraz nie pamiętam tak więc witaminy oddziaływują na cały organizm oczywiście te sztuczne nie są tak przyswajalne jak to naturalne i często są przyjmowane w za dużych dawkach które szkodzą niż pomagają. Powinno się prawidłowo odżywiać a wspomagać tylko niektórym witaminami – polecam zbrodnie fast foodów napisana przez lekarza naukowca i praktyka. Powiem tylko że pierwsze 5 lat życia dziecka jego odżywiania rzutują na całe jego życie dorosłe życie. Jeśli cię to interesuje to sobie kup tą książkę.
   Cze

   Polubienie

   1. Z tabletek są wskazane gdy jadasz bardzo mało mięsa (B12), mało przebywasz na słońcu, jesteś starszą osobą, masz niedobory. Nie wiem czy wiesz ale duża ilość żywności przetworzonej jest szpikowana witaminami, począwszy od chleba a skończywszy na sokach multiwitamina.

    Polubienie

   2. A to nie wiem. Dzisiaj w takim razie i ja się czegoś dowiedziałem 😅 .
    Ja sam biorę (nieregularnie niestety) MEN Mag. Głównie magnez, ale również inne witaminy tam są.

    Polubione przez 1 osoba

   3. Uważaj bo z tego co wiem na przykład witamina A więcej szkodzi niż jest pożyteczna jeśli chodzi o suplementy – znowu polecę książkę zbrodnie fast foodów.

    Polubienie

  2. A co to moje są te wiatrołomy to zbóje łamignaty ? Przepraszam ale nie znam tego określenia odpowiedz się domyślić że chodzi ci albo wiatr silny albo jakieś załamanie terenu przez urbanistykę.
   Dzięki że czytasz mojego bloga komentujesz i czekam na twój wpis codziennie zaglądam na twojego bloga. Cze

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: