+1,10%

Tak więc się nudzę i mam pociąg do ekranów – książki dziś tylko 21 stron ale za to przerobiłem ćwiczenia mindfullness od samego Buddy, hmm on to chyba wynalazł? Pokrótce są to takie ćwiczenia uważności które powinno się ćwiczyć codziennie (dwa razy) od 8 minut do pół godziny. Pozwalają złagodzić stres, wyciszyć umysł i wzmocnić odporność na stres zmniejszając ciało migdałowate a powiększając korę przedczołową (dobrze mówię – sorki nie jestem lekarzem). A co z tym +1,10% ? Tak to będzie krótki wpis.

Jak wiecie procent na lokacie w banku wynosi cały jeden punkt a inflacja 3,5 % – idąc tym tropem pozwoliłem sobie zainwestować cześć środków.

Więc te 1,10% to zysk wygenerowany mi przez akcje 3 spółek w przeciągu hmm dwóch miesięcy – w sumie jedna urosła a dwie straciły ale jest szansa na odbicie. Kupuję spółki które mają duży spadek, mają zyski i szanse na odbicie – porównanie historii i wyników finansowych. Liczę na zyski najszybciej – w tym miesiącu do 1 – 3 lat. Zainwestowałem poniżej 1000 zł. Kolega powiedział że małpka (mała butelka wódki) kosztuje coś 20+ zł i ludzie piją ją codziennie czyli w miesiąc wydają 600+ zł, kolega przeliczył to na książki (mógłby kupić co 2gi dzień książkę w księgarni – czyta 100 stron dziennie) a ja powiedziałem „Fuck it”, mogę zainwestować choć 300 – 450 zł miesięcznie w akcje!

Zobaczymy czy stracę ale sądzę, że już jeśli to tylko małe kwoty, no chyba ze spółka upadnie to może 200-300+ zł. Nie piję a mogę zaryzykować i sobie przynajmniej poćwiczyć (na giełdzie). Właśnie zamówiłem jedną książkę z kategorii „giełda” aby się dokształcić i zapisałem się na webinar który może obejrzę w przyszłym tygodniu. Teraz tylko codziennie obserwować giełdę i reagować. Zamiast małpek – akcje, przynajmniej nie zostanę alkoholikiem tylko czegoś się nauczę.

Cześć!

8 myśli na temat “+1,10%”

      1. Zawsze można zrobić z datą +1. Raz, że to fajnie wygląda (systematyczność?), A dwa masz wpis na zaś, czyli możesz zrobić sobie kiedyś dzień lub dwa urlopu, a i tak będą się wpisy pojawiać 😉

        Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: