8 zł UP

Dziś/ jutro może będzie mini Book Haul, książki zdrowotnej z medycyny niekonwencjonalnej. Wczoraj musiałem przemyśleć jedną sprawę… Pewna dziewczyna powiedziała mi abym poszukał pracy dla kodera na LinedIn i poszukałem. Prace są ale trzeba przynajmniej dobrze znać jQuery. W związku z tym postanowiłem spróbować się nauczyć tego frameworka czy też tej biblioteki w stopniu przynajmniej zadowalającym. Może to potrwać 2 lata nawet (Sinusoida itp) ale może warto podjąć trud skoro znam HTML, CSS, Bootstrap? Może zdążę przed A.I. ? Niby mam te 10 lat zanim maszyna będzie równa/mądrzejsza ludziom…

Zaraz a co z czytaniem/pisaniem, Blogiem? Więc z tego nie zrezygnuję, czytanie First! Czy koder nie może zostać pisarze? Może jeśli chce, ja chcę! Wczoraj przerabiałem lekcję JavaScript z kursu CSS – tak chcę przerobić te kursy co kiedyś kupiłem. W sumie ta motywacja to zasługa Kasi Kosobuckiej z bloga o grafice komputerowej. Mama mi mówi, zbyt wiele biorę sobie obowiązków na głowę ale cóż przynajmniej nie będę się nudził!

Wczoraj przyszła mi renta i miałem podwyżkę, już wiecie jaką! 8 zł UP ;D Jak powiedziałem koledze to był w szoku i już snuliśmy plany co my sobie za to kupimy – on też ma rentę. No niby 2 – 3 chleby więcej czyli przeżyję 3 dni dłużej 😉

Wczoraj też wyrobiłem normę w czytaniu 50 str. Kroniki Jaaru (Tom IV) i zmiażdżyłem książkę o jelicie drażliwym „Bez objawów zespołu jelita drażliwego – Jedz zgodnie z dietą FODMAP” Sofia Antonsson. Znów autorka za mało opisała o chorobie i dała zbyt mało przykładów żywności dozwolonej i niedozwolonej. Ale było lepiej niż w jej innej książce którą czytałem – może nawet subiektywnie… Wszystkich przepisów kulinarnych nie czytałem ale niektóre są możliwe do wykonania.

Dziś dokończę prozę Adama Fabera zostały mi 52 str do końca, sądzę że dam radę i to będzie chyba już szósta pozycja (5 książek + 1 opowiadanie) skończona w roku 2020.Co prawda sporą część zacząłem w 2019 ale co kończę w nowym roku to zaliczam do tego 2020 r. Kolega jak usłyszał że wczoraj przeczytałem 72 str a on o 20 – 30 mniej to się aż rwał do czytania :D. Nie wiem czy to wyścig?

Tak więc Mike Mayk za zmianami stoją jakieś wydarzenia z życia które to mnie motywują to dołują. Może potrzebowałem przerwy od nauki kodowania – dzięki chorobie bardzo ciężko wykonywać mi w ciągu czasu jedną rzecz i nie tylko mnie, zdrowym też tym bardziej jeśli to są „darmowe” zajęcia / hobby. Kolege np namawiałem ponad pół roku na czytanie, twierdził, że nie ma czasu a teraz twierdzi, że nawet na rozmowę nie ma czasu bo musi czytać – ciekawe jak długo wytrzyma?

Walczę znów od paru dni z unormowaniem spania, różnie wychodzi ale mam postęp. Bynajmniej postanowiłem zmienić nasze nocne wychodzenie z psiakiem na wcześniejsze gdyż to zawalało mi wczesne kładzenie się spać.

Nie wiem czy pisałem ale wyciągnąłem dwie książki które chcę przeczytać „Magia słów – Jak pisać teksty, które porwą tłumy” ( ;D ), oraz „Jeśli chcesz pisać – Książka o sztuce, niezależności i duchu”. Tak po Kroniki Jaaru dokańczam książkę Kinga o pisaniu powieści. Zaraz zacznie się dla mnie dzień a w sumie już się zaczął godzinę temu…

Cześć!

6 myśli na temat “8 zł UP”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: