Napisałem… Bo chciałem

Więc ten wpis będzie sam nie wiem o czym? Wiem tylko, że mam mało czasu aby go napisać. Postanowiłem zamówić książkę do interpunkcji ale dopiero w marcu (jeśli wytrzymam z postanowieniem), gdyż na wszystkie pozycje nie będę miał pieniędzy w styczniu i dopiero płynny finansowo będę w lutym, a nie chcę kupować od razu 02.2020 tylko odczekać przynajmniej do początku marca. Co jeszcze wtedy kupię? Mangi – uzupełnienie serii no i książki o których na razie nic nie napiszę.

Wczoraj skończyłem „Eryk” Terry Pratchett z serii Świat Dysku, nie książka lecz książeczka licząca zaledwie 114 stron. Z początku wydawała mi się nonsensowna i pomysły kalkowane z dzieł literatury Europejskiej – można i tak! I już wiem co było zaczątkiem życia na naszej planecie 😀 Co? To musicie sami poznać czytając to dzieło. Co mnie do niej przekonało? Zdecydowanie końcówka, a może to ja się wczułem pod koniec? Niemniej bardzo wysoko oceniłem „Eryk-a” na GoodReads, zresztą tam ma wysokie noty, szkoda że taka krótka opowieść ale jeszcze wcześniej czytałem tego autora „Trollowy most” a to miało 14 – 20+ stron – nie wiem bo na czytniku czytałem.

Tak „Trollowy most” nie dostaniecie w żadnej księgarni ani w formie ebook-a, trzeba sobie ściągnąć pirata, czy się tego wstydzę? Nie bardzo, znikoma szkodliwość czynu, gdyby wyszło musiałoby kosztować 1 – 5 zł max. Zresztą inne książki autora posiadam kupione w księgarni a pozostałe zamierzam nabyć w druku za mój grosz.

No i w końcu dziś dogoniłem kolegę i przeczytałem 80 stron książek! Która książka mnie tak zmotywowała, a właśnie „Baśniobór” Brandon Mull i skończyłem tą książkę. Jak to w opowieściach dla dzieci/ młodzieży (bardziej) skończyła się szczęśliwie przynajmniej w miarę (milczę) ;). Książkę oceniłem na 3 z 5 ze względu na absurdalne fakty i fantazje z niszowej półki – sorki ale ja mógłbym to wymyślić i nie wiem czy by to przeszło. Niemniej B. Mull potrafi snuć opowieść. Książka dla aż takiego młodego czytelnika, może nie bardzo gdyż są w niej powiedzmy „ostre narzędzia” i takie dziecko mogłoby wziąć przykład i zrobić sobie/ komuś krzywdę – tak dzieci już skakały z okien aby naśladować Supermana…

Dużo też czytałem Blogów w tym zrobiłem jeden ReBlog – widzieliście zresztą sami 😉 Tylko kuleje pisanie opowiadań, ale nadchodzi nowy tydzień więc jestem pełen nadziei!!

Ok Cześć!

8 myśli na temat “Napisałem… Bo chciałem”

    1. No bo to wirtualna rzecz i można ją łatwo skopiować… Ja też używam Kodi ale jakoś lubię jednak papier i walające się stosy książek. Takie info nie powinnaś robić zdjęć treści książek bo to już rozpowszechnianie ;-). Mi webTorrent wysłał bez mojej wiedzy i 170gb i żyję w strachu…

      Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: