Nowy Rok – pora zacząć! Witaj 2020!

I był Sylwester i po Sylwestrze! Jak spędziłem końcówkę roku 2019? Czytając książki i oglądając serial Wiedźmin oraz Avengers Endgame do prawie 3 w nocy. Było zero szampana, zero alkoholu. nawet zero piwa 0%. W sumie przegapiłem 24:00 i dopiero Mama powiedziała mi 3 minuty później, że jest Nowy Rok…

Pierwszy dzień stycznia spędziłem na czytaniu dwóch książek a mianowicie Stephen King „Jak pisać pamiętnik rzemieślnika” oraz Brandon Mull „Baśniobór” którą to książkę poleca autor Eragona. Tak chciałbym w tym 2020, czytać więcej a w sumie czytać systematycznie minimum 10 stron książek plus 10 stron komiksów – takie mam postanowienie Noworoczne. Oczywiście są pewne modyfikacje np.: gdy nie czytam komiksu to 20+ stron książki – a najlepiej książki tyle ile się da! 01.01.2020 zmiażdżyłem 60+ stron tych dwóch książek. Chciałem poczytać do 23:00+ ale po 22:00 przyszła mega senność i nie dałem już rady…

I tu zastanawiacie się co z nauką kodowania/programowania – jest ogólnie ewolucja… Tak chciałbym dorobić na kodowaniu ale bardziej pociąga mnie pisanie tekstów i chciałbym choć spróbować napisać jakieś opowiadanie – pewnie kupię w tym celu jakiś numer Fantastyki, jeśli jeszcze jest na rynku… Jedno jest pewne uwielbiam czytać i pisać, sprawia mi to Wielką frajdę! Mogę zarówno pisać strony te 2 – 4 godziny dziennie jak i poświęcić te 2 – 4 godziny na czytanie i pisanie.

Przecież Stephen King i miał pracę, żonę, dzieci a mimo to pisał opowiadania książki choć nie było mu łatwo gdyż popadł w nałóg alkoholu i kokainy ale mimo to wyszedł z tego i jest chyba najbardziej rozpoznawalnym pisarzem na Świecie! Ja osobiście nie czytałem żadnej jego książki oprócz tego poradnika ale ma ciekawy styl i z pewnością sięgnę po którąś z jego książek – w domu mam aż cztery plus ten poradnik.

Dlaczego taka zmiana? Po prostu odpowiedziałem sobie na pytanie co mi sprawia najwięcej radości z czym czuję się dobrze, co mnie ekscytuje, co sprawia m i przyjemność i tym czymś jest czytanie i pisanie! Chciałbym bardzo podołać temu wyzwaniu i napisać w bliższej bądź dalszej przyszłości jakieś opowiadanie a szczytem marzeń byłoby gdyby jego publikacja się gdzieś oficjalnie pojawiła. Nic kompletnie nie wiem o Świcie pisarzy i żałuję, że porzuciłem to marzenie na długie 30 lat… Jak to się mówi „ciągnie wilka do lasu”.

Chciałbym Wam życzyć przede wszystkim Dużo Zdrowi i Spełnienia Marzeń oraz zawsze pełnego portfela w tym 2020+ dla Was i dla Waszych Rodzin.

Cześć!

3 myśli na temat “Nowy Rok – pora zacząć! Witaj 2020!”

 1. Miał żonę, dzieci i życie… Ale był pisarzem. Na niczym innym nie spędzał poza tym czasu. Na tym się utrzymywał. Na pisaniu. I dalej to robi. To jego PUNKT życiowy. Znalazł go i się go trzymał. Jednej rzeczy.
  Nie słyszałem natomiast o zdolnym programiście, który zrobił ogromną popularność jako pisarz. W życiu trzeba wybierać niestety. Nie można mieć wszystkiego choćbyśmy nie wiem jak się starali.

  Polubienie

  1. Czytam Maniek biografia Kinga i on nie był pisarzem na początku tylko teraz może jest tylko z tego się utrzymuje ale na początku normalnie pracował i to dość ciężko A pisał w wolnych chwilach więc tutaj twoja ideologia się rozbija jak fale o skały zresztą mogę robić co chcę i nie muszę pracować po 8 godzin dziennie tylko 2 4 godziny dziennie starczą bo moim celem nie jest zarabiać 10 000 tylko ten 1000 zł żeby sobie dorobić do renty. A i nie jestem zdolnym programistą tylko jak już to koderem i nie wiem czy z dolnym takim średniakiem początkującym.
   Kto wie może zostanę pierwszym koderem pisarzem mi tego Moniek nie zabronisz 😉
   Skąd nagle takie obiekcje takich obiekcji nie miałeś jak kazałaś mi zostać streamerem.
   Proponuję ci kupić tą książkę Kinga jak pisać pamiętnik rzemieślnika poczytaj sobie jego biografię 😉

   Cze

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: