Podsumowanie tygodnia roboczego #001

Więc może niektórzy z Was (MonieK), dobrze wiedzą, że uczę się przeważnie od poniedziałku do piątku a weekend zostawiam na odpoczynek/ regenerację i czytanie.

W tym tygodniu wypadły Święta Bożego Narodzenia – mamy 28 grudnia sobota. W poniedziałek byłem zbyt zajęty aby się uczyć (dzień przed Wigilią), zresztą moje oczy musiały odpocząć.

W sumie ruszyłem z nauką w piątek czyli na sam koniec, tak jak ustaliłem od 30 do 60 minut – tym razem było to 60 minut przy których kleiły mi się oczy i wychodziłem po herbatę. Postęp jest, chyba przerobiłem trzy sekcje a sumaryczny postęp macie na grafice poniżej:

Jak widać do końca zostało mi 17% kursu. Ale w innym kursie już nie tak różowo bo tylko 44% zaczętego (kurs anglojęzyczny) czyli do końca 54%, poza tym zdecydowałem się powtórzyć kurs tworzenia stron w czystym Flexbox (też anglojęzyczny) i myślę zacząć jeszcze jeden o ile znajdę go w moich zbiorach.

Po skończeniu dwóch kursów myślę przynajmniej rozplanować na papierze zawartość strony reklamowej w Flexbox, Vanilla CSS + JavaScript. Nie wiem ale jakoś chciałbym odejść od zbyt skomplikowanego Bootstrap 4 który wydaje mi się lekko zagmatwany…

Dobre nawet te niecałe 200 zł na miesiąc, jeśli ktoś się zgłosi – zastanawiam się nad wykupieniem certyfikatu ale to chyba kosztuje ponad stówę albo więcej na rok a później zapewne drożej. Więc na razie strona niezabezpieczona będzie musiała wystarczyć… Waham się pomiędzy hostingiem za 1 zł a później 150+ zł (za drugi rok) a na start za 60 zł z mniej znanej firmy hostującej www.

Dzięki ograniczeniu światła niebieskiego w monitorze (tryb nocny) oczy mi się tak nie męczą. Jak widać dalej mam problem z wczesnym kładzeniem się spać – zbyt późny spacer z psiakiem oraz zmęczenie (wstawanie po przespaniu 1,5 godziny).

Będę też musiał się zastanowić czy nie będzie mi potrzebny jakiś kurs ładnych stron w Flexbox – takich mucha nie siada, nosacz otworzył szampana.

Myślę też pracować nad Blogiem codziennie (prawie, bez sobót i niedziel) od poniedziałku do piątku. Z pewnością jest to wymagające zadanie na które idzie godzina plus i nie wiem czy mu podołam, tym bardziej że prowadzę 3 inne Blogi (jeden częściej a dwa inne okazjonalnie).

To tyle Branoc!

2 myśli w temacie “Podsumowanie tygodnia roboczego #001

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: