Nauka – postępy, plany

Cześć! Tak więc kontynuuje naukę w dalszym ciągu, aktualnie przerabiam 2 kursy z zakresu tworzenia stron internetowych – o nich więcej dalej. Plany zarobku zatoczyły koło i chyba zdecyduję się na inną formę zarobku niż dzwonienie po firmach choć tej nie wykluczam. Co mogę powiedzieć o nauce? Tak więc nauka jest żmudna i ciągnie się jak flaki z olejem – czytaj ogrom materiału!

Pierwszy kurs który zacząłem jest anglojęzyczny i to mnie trochę boli gdyż wszystkiego nie łapię – bariera językowa. Tak w angielskim dalej nie jestem „perfect” ani nawet „good talk”, choć widzę postępy. O czym ten kurs? Wszystko o CSS i praktyczne projekty – póki co biedna stronka której za 50 zł chyba bym nie sprzedał… Ale materiał jest wyczerpujący, fajne wstępy i dobre podsumowania na przejrzystych grafikach – na wstępie daję ocenę kursowi 3,5 choć to dopiero skromny początek gdyż do końca kursu zostało mi bagatelka 12+ godzin!

kursUdemCSS

Po angielskim smęceniu postanowiłem sobie posłuchać Polskiej godki i kupiłem kurs „dla bab”, prowadzi kobieta i podaje wiedzę w formie żeńskiej – dla kobiet. I tu zauważam mankamenty. Może strona jest bogatsza graficznie od poprzedniego anglojęzycznego kursu ale np jest pokazany formularz newslettera na który już nikt się nie zapisze – autorka na wstępie mówi że nie poda kodu (hmm chyba php?).

programujDziewczynoKurs

Poza tym strona jest dostosowana dla jednej rozdzielczości czyli zero nawet zarysu dla @media – dopasowania dla różnych rozdzielczości od smartfona do TV, nawet dla komputerowych różnych rozdzielczości nie uświadczymy dopasowania. W dodatku jednostki (te cudowne px) – archaiczny system jednostek, najbardziej mnie rażą px w font-size (rozmiar tekstu) i na sztywno ustawiana wysokość sekcji (też px).

Kurs jest trochę toporny i swoje kosztuje – nie rozumiem na Udemy kursy czasem mają po 3 – 5 przykładów wykonanych stron a PL kursach na Polskiej platformie przeważnie jedna strona i to jeszcze bez @media – dopasowania do różnych wielkości ekranu.

Niemniej sądzę że wyciągnę parę fajnych rzeczy jak np budowę menu z wysuwanymi menusami w JavaScript. Dla całkiem początkujących może być za trudne – brak przedstawienia wgłębnego teorii – ale już trochę dla bardziej zaawansowanych jest lepiej, można coś podpatrzyć i sobie utrwalić tym razem po polsku na prostych przykładach.

Jeśli uwielbiasz kursy HTML/CSS i chcesz sobie utrwalić materiał – polecam. Początkujący może mieć problemy a wyjadacz nie ma co tu szukać – zanudzi się.

Po tych kursach pewnie wykonam stronę dla siebie i zacznę szukać ofert – jeśli jakąś znajdę i coś wykonam, podzielę się z Wami swoimi postępami! Tymczasem robię przerwę na rozrywkę (rozmowa z kumplem) i biorę się za kursy /lub książki.

A i skończyłem czytać:

smogKsiazka

Pouczająca lektura, moja ocena 5/5 za poruszoną tematykę!
Cześć!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s