YouTube zastój – dlaczego? Dla widzów.

Po tygodniu nagrywania codziennych filmów na YouTube stwierdziłem, że znów wpadam w „ciąg wideo” i to mnie otrzeźwiło. Do głosu doszedł rozsądek – po co na co, jakim kosztem, jakie zyski? Więc po kolei.

Gdy zwiększyłem nagrywanie na YT zacząłem znów siedzieć do 3:00 w nocy, byłem przemęczony i na multimedialnym haju (od przeglądania statystyk, odpisywania na wiadomości i podglądaniu aktywności). W związku z tym tygodniem z nowinkami technologicznymi przybyła mi tylko jedna subskrypcja (po roku, sic!), co prawda wyświetlenia skoczyły i czas oglądania ale jakim kosztem?!

Wyczerpanie psychiczne i fizyczne dawało się we znaki, zaniedbałem książki i naukę CSS oraz tworzenie strony na której mogę zarobić, co prawda malutko ale trochę ponad 100 zł by wpadło – być może? Zysk z YouTube to 9 zł miesięcznie, dzięki kolegą nie zarabiam na reklamach (do końca życia), przynajmniej dopóki nie powstanie drugi tak wielki serwis wideo.

Podsumujmy koszta i zyski z YouTube: nadmierny wysiłek psychiczny i fizyczny, zawalanie innych spraw z których mogę mieć śmiało dochód 10x – 100x większy niż z tego serwisu, znikomy przyrost subskrypcji, mało wyświetleń filmów (dno YouTube), na reklamach nie zarabiam, wspiera mnie na Patronicie tylko jedna osoba której bardzo dziękuję(dzięki Andrzej!), dochód z YT – 9 zł/ m-c, zawalanie nocek, zepchnięcie nauki i czytania wartościowej literatury na dalszy plan (poza margines), itp., coś by się jeszcze znalazło…

Nie wspomnę, że zaniedbałem Blogi i zawalałem godziny wyjścia z psiakiem. Obecnie próbują unormować (znowu?!) sobie godziny chodzenia spać (21:30) i wczesnego wstawania – chciałbym spać optymalnie 8 godzin, teraz wychodzi 9.

I pomimo odpoczynku od serwisu wideo nie wyrabiam się w czasie (szwankuje kontrola czasu spędzania na komórce), czas przecieka mi przez palce! Dziś np nie poczytałem ani jednej strony książki – jakoś nie miałem ochoty.

Próbuję też wdrożyć ćwiczenia ciężarami, plan to 3x na tydzień – bez zliczania na smartfonie (zbyt obciąża to psychikę) i zajeżdżania się, wszystko na luzie. Poza tym zainstalowałem darmową aplikację „Duolingo” i codziennie uczę się od 5 do 15 minut angielskiego – staram się dzień w dzień choć czasem są potknięcia.

Dziś chciałbym przed snem choć 30 minut poczytać książkę – Legimi bądź papier. Skończyłem w 99,90% stronę dla tej tajemniczej firmy -dodane jQuery, zostały poprawki w kodzie a raczej wykasowanie nieużywanego kodu. Może w piątek do nich napiszę, ciekawe czy w ogóle odpiszą – zastanawiam się czy wykupić serwer za złotówkę i tam wrzucić tą www czy po prostu przesłać im printscreen-y strony… Z serwerem może potrwać do poniedziałku lub nawet wtorku.

Gwiazdą YouTube raczej w ten sposób nie zostanę, muszę to z przykrością stwierdzić. Jestem wdzięczny wszystkim komentującym (nie hejterą) i widzą ale nie mogę się zaharowywać za marne 9 zł (nie umniejszając Andrzejowi – dzięki stary!). Nawet rodzina mnie nie wsparła na YouTube co jest już dnem totalnym, ani kumpel nie chce nic obejrzeć tylko mówi abym na niego nie naciskał… Choć kolega Darek ogląda – Dzięki Dariusz!!!

Filmy na kanał postanowiłem nagrywać okazjonalnie – jeśli najdzie mnie ochota, bez grafiku i przymusu oraz parcia na codzienne wideo. Lubię kręcić filmy ale to nie może być moim głównym zajęciem – powtarzam to po raz któryś (Darek nie namawiaj mnie!).

To tyle w temacie!

Cześć!

2 myśli na temat “YouTube zastój – dlaczego? Dla widzów.”

 1. Faktycznie zaniedbałeś bloga i to Mocno ;p.
  Ja już się dawno pogodziłem że gwiazda YT nie będę. I szkoda. Bardzo kiedyś tego chciałem. Mieć dużo kasy prawie zerowym wysiłkiem. Jednak nie dla wszystkich widocznie.. zresztą teraz YT się zmienił. To nie to samo co kilka lat temu.
  Zapraszam na mój wpis i skorzystaj z mojego prezentu 😀

  Polubione przez 1 osoba

  1. Heh z tym YT to nie taka słodycz… Sam wiesz że nagrywałem i obrabiałem po 12+ godz dzień za psi pieniądz. Nikomu nie polecam tej ścieżki kariery chyba że chce wrzucić filmik raz na miesiąc… Mordęga harówa i zazdrość ludzka o ochłapy… Jakiego prezentu???

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: