Rzadziej wpisy – na pewno? dlaczego?

Postanowiłem tego Bloga trochę wycofać do tyłu – dlaczego? Już wyjaśniam! Tak więc prowadzę kanał na YouTube na którego nagranie filmiku i sprawy społeczności zajmują mi parę – kilka godzin gdy filmik wstawię, poza tym prowadzę inny Blog na którym publikuje w miarę ciekawe artykuły (tak bynajmniej myślę) i to w dwóch kopiach – Blogspot i WordPress.

Czy porzucam ten Blog? Bynajmniej nie! Ale zwalniam tempo, może do nawet jednego wpisu raz na dwa tygodnie. Inne powody? Tu z pewnością szybkość nauki i tworzenia stron – idzie mozolnie do przodu czyli bez rewelacji – po prostu nie mam co pisać co tydzień a to Blog o ścieżce kodera i może programisty. Obecnie uczę się CSS z naciskiem na Flexbox choć nie wiem czy nie przeskoczyć zaraz do Grid, moim celem jest bezproblemowe tworzenie stron na razie jednej w przeciągu tygodnia – teraz zajmuje mi to 3 tygodnie i dłużej, czyli czas zewrzeć poślady i więcej robić przy pisaniu kodu.

Nie ukryje, że też pewnym ujemnym czynnikiem były komentarze czytelniczki – tu przestraszyłem się popularności i krytyki choć drobnej. Ogólnie nie chcę być sławny, bynajmniej nie pod wizerunkiem (obliczem) i nazwiskiem. Wolałbym zostać anonimowym twórcą – są we mnie dwa obozy taka dwoistość natury.

Na pewno Was poinformuję gdy zrobię tą stronę dla tej firmy i ją im przedstawię – napiszę niezależnie od ich decyzji czy przyjmują ofertę czy odrzucają projekt. W sumie już mam plan nad działalnością tylko muszę popracować nad szczegółami – na razie strony reklamowej nie będę robił gdyż 3+ tygodnie na wykonanie jednej prostej strony za 150 zł to za długo…

Tak więc ogłoszę się jeśli bezproblemowo zmieszczę się w tygodniu. Ile chcę poświęcić na kodowanie? Myślę że od godziny do max 3,5 godzin. Skąd te 3,5 godziny? Stąd, że tyle pracują osoby na pół etatu w zakładach dla niepełnosprawnych a ja właśnie jestem osobą niepełnosprawną – poza tym gdy się przemęczę myśleniem i ogólnie przesilę dostaję zgon mózgu czyli bardzo złe samopoczucie psychiczne.

Moim marzeniem jest dojść do takiej wprawy, że stworzenie jednej www z 4 sekcjami i stopką zajmie mi te 3,5 godziny – czyli wykonam jedną stronę w dzień. Czy to osiągnę szybkością pisania kodu (wątpliwe choć możliwe), jego biegłością albo kopiowaniem poprzednich projektów i dopasowywaniem ich pod klienta – czasem kopiowanie i zmiany plus myślenie zjada naprawdę dużo czasu i dlatego chciałbym wyrobić sobie ścieżki w neuronach które usprawnią moją pracę do maksimum.

Wracając do tematu wpis będzie najrzadziej, raz na dwa tygodnie – czasem częściej zależy od samopoczucia, chęci i natchnienia. Po prostu nie chcę zaorać mózgu.

OK tyle. Cześć!

2 myśli na temat “Rzadziej wpisy – na pewno? dlaczego?”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: