www, flexbox i plany względem pewnej firmy.

I koniec weekendu zaliczyłem bardzo złym samopoczuciem psychicznym tzw. zgonem mózgu. Mamy 21:43 a złe samopoczucie złapało mnie o 18:30 albo i wcześniej ale po prostu tego nie czułem jak kodowałem.

Wystąpiły trzy przyczyny zgonu mózgu za późno wziąłem leki bo po 16:00 prawie o 17:00 oraz wytężałem umysł przy komputerze.

Dzisiaj tworzyłem stronę dla pewnego zakładu usługowego z branży zdrowia nie żeby mi zlecili tylko sam postanowiłem zrobić im stronę gdyż po prostu nie mają swojej. Projekt może przedstawię gdy tam się udam.

Liczę na 100 zł do 200 zł albo  na jakąś zniżkę na usługi. Dziś robiłem header rozumiecie proste tło czyli zdjęcie dopasowane tematycznie z trzema napisami i przyciskiem. Oraz tą treść dopasowywałem do smartfonów, tabletów laptopów i PC aż do 4k.

Projekt nie robiłem w Bootstrap 4 gdyż to jest prosta strona składająca się z dwóch sekcji i może stopki stawiam na lekkość czyli małą wagę plików.

Projekt robiłem w nowoczesnej technologii czyli vanilla CSS – flexbox. To przejście do różnych rozdzielczości zajęło mi od półtorej godziny do dwóch godzin siedzenia przy komputerze.

Dopiero kolega mnie oderwał od komputera dzwoniąc do mnie na telefon. W sumie pogadaliśmy pół godziny no może niecałe.

Boję się że nie złożę tego projektu tej firmie chociaż go wykonam. Największą trudność sprawi mi dodanie mapy Google gdyż Google wycofało się z darmowego udostępnianie map na stronach powyżej iluś wyświetleń pobierane są opłaty najlepiej zrobić to po stronie klienta. A wątpię żeby mi dali login i hasło do logowania na ich konto.

Zresztą widzę trudność żebym miał to zrobić u nich bo by mnie nerwy zjadły i mam obawy że bym po prostu nie podołał zadaniu gdyż dawno map nie dodawałem. A nawet przy kodowaniu Flexboxa musiałem się wspomagać podpowiedziami.

Wyszedłem chyba z prawy…

Mamy 22:10 zaraz idę zrobić herbaty i trzeba spać. Jutro czeka mnie kodowanie drugiej sekcji a chciałbym też dodać animacje JavaScript – tu podziękowania dla Websamuraj którego to kursy pomagają mi tworzyć tą stronę.

Cześć 😉

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: