Urodziny i „bogactwo prezentów” oraz plany i stan zawieszenia …

A więc tak w niedzielę stuknęło mi 41 latek. Nie dawno urodziny miała Mama i dwaj kumple – też z października. Dostałem tylko jeden prezent, od Mamy – 200 zł. No ale ja Mamie wcześniej dałem 300 zł na prezent, więc tak się wymieniamy. Mamy środek pracującego tygodnia, choć jeśli chodzi o pracę to nie dla mnie. U mnie tylko nauka, która może potrwać nawet 2- 4+ lata, zależy ilu języków programowania będę chciał się nauczyć oraz jak wielką posiąść wiedzę.

No tak nawet bratankowie życzeń nie złożyli ani chrzestna czy wujek albo ciocia, standard. Gdy jesteś chory i na rencie już każdy ma cie gdzieś. Powiem, że nawet dostałem „prezent” od dobrego (czy na pewno?) kumpla – nie złożył mi życzeń, odpowiedział wymijająco i przestał się odzywać. Jak to się mówi prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Tak mamy środę a ja wczoraj pouczyłem, się tylko 30 minut JS, spytacie dlaczego? A więc z rana się nigdy nie uczę i zaczynam jak wrócę ze spaceru z psiakiem i z zakupów i mam limit do 16:00 max 17:00 gdyż później z samopoczuciem kiepsko (schizofrenia). A wczoraj trzeba było coś załatwić na poczcie i dość długo to zajęło oraz posiedzieliśmy na ławce aby Mama się dotleniła.

Dziś zanosi się na zero nauki a to z powodu wizyty u lekarza, zresztą dziś czekają mnie podwójne zakupy i wyjście z psiakiem. Co jeszcze tu robię? Zabijam smutki ot co.

Przed mną kolejne zadanie programistyczne którego za bardzo nie rozumiem tzn treści zadania bo jakieś to namieszane… Muszę chyba przesłuchać je na PC.

Denerwuje mnie ten stan zawieszenia, nauki, braku pracy, braku dziewczyny… Nie mogę podjąć pracy gdyż za mało umiem, oferty pracy wymagają znajomości programowania a nie kodowania i komunikatywnego angielskiego z którym to mam problem. Denerwuje mnie to, że w tygodniu mam tyle zajęć, że mogę tylko czasem 30 minut wygospodarować na naukę i ta nauka JS idzie tak wolno, wręcz jak krew z nosa. Czasem mi się zdaje że przed 60 się nie nauczę JavaScript.

Chyba powinienem zacząć znów planować dzień i się tego planu trzymać. Ale np wczoraj chciałem wyjść o 21 na dwór z psiakiem to Mama ogląda film, wyszliśmy po 23:00 i poszedłem spać 00:00+. Dlaczego sam nie wyszedłem? Schizofrenia i lęki – prosta odpowiedź, poza tym muszę przypilnować Mamę aby tylko nie siedziała w tym domu.

Z Mamą też ciężka sprawa, ma ciężką depresję i nie chce nigdzie wychodzić i wyjdzie tylko w nocy przeważnie a tak mogę krzyczeć, błagać, prosić nie ruszy się z przed TV. Ale co ja mogę ze schizofrenią… Czytam ta książkę o depresji i na razie po 170 stronach rada aby mówić do lustra „kocham cię” patrząc w oczy… Ale to o samoleczeniu pisze w sumie a nie o pomocy komuś – nie twierdzę, że nie mam depresji ale chciałbym pomóc Mamie a rada aby mówiła do lusterka „kocham cię” jest absurdalna, przynajmniej jak ma się to powiedzieć komuś aby ta osoba tak robiła…

Za każdym razem pluję sobie w twarz że poświęciłem te 5 lat na stremy i karierę na YouTube do czego namówił mnie kumpel Moniek i który dalej kusi „kupisz tą Playstation 5, nie wytrzymasz”… Sorki Moniek ale to nie ładnie a wręcz po chamsku. Gdybym te 5 lat mógł cofnąć to bym poświęcił na naukę o zdrowiu, finansach, samorozwoju, angielskiego i programowania. Straciłem kolejne 5 lat i jak to się stało??

W sumie waham się nawet nad zaprzestaniem nagrywania na YouTube ale widzę, że jest ruch z YT na ten Blog, hmm ten filmik raz na 2 tygodnie chyba mogę nagrać choć to kilka godzin roboty (zaglądam na statystyki nie wiedząc po co i odpowiadam na komentarze).
Muszę się przyznać sam przed sobą dalej się łudzę na zarobek z YT/Blog choć wyniki żadne. Wszystko idzie źle gdzie nie spojrzeć…

Plusy: Ograniczam wydatki – nie będę kupował już książek, mang, komiksów, gadżetów i abonamentów oprócz tego z Legimi.

Teraz wiem, że też powinienem ograniczyć czytanie prozy, nie powinna stanowić większości tylko słodki dodatek – najpierw zdrowie, samorozwój i programowanie.

Nic idę zrobić plan na dwa dni w moim kalendarzu i z psiakiem i na zakupy.

Cześć!

8 myśli na temat “Urodziny i „bogactwo prezentów” oraz plany i stan zawieszenia …”

 1. Co Ty tak ciągle kupujesz? I co było przed 41 rokiem? Obecnie czuję powolną rezygnację z wszystkiego, bo do wszystkiego daleko. Do dobrej pracy, a nie jakiejś tam. Do kobiety marzeń, bo i takiej zwyczajnej jak kiełbasa nawet nie ma. Do zdrowie, bo wciąż przewija się słowo z psychiatrii. A dzieci? Są troski z nimi?

  Polubienie

  1. A zakupuje troski rzeczami bo gdy kupię czuję się lepiej. Przed 41 była ciężką choroba, zresztą dalej jest ale mam zasób doświadczeń które mnie determinują.
   Nie rozumiem treści reszty Twojej wypowiedzi? Piszesz o sobie czy o mnie?
   I dlaczego masz awatar kobiety skoro wnioski nasuwają się że jesteś mężczyzną…
   Zaraz zajrzę na Twój Blog 😉
   Pozdrawiam i spokojnej nocy!

   Polubione przez 1 osoba

   1. Napisałam, że czuje Twoją rezygnację do wszystkiego. Smutny ten wpis Twój. Zdecydowanie jestem kobietą. Filigranową z mocą wesołej energii. jestem mama trójki dorosłych dzieci. Wiem ile to radości i trosk, dlatego zapytałam Ciebie, czy i ty masz oprócz mamy inne Istotki do opieki. Pozdrawiam Basia

    Polubione przez 1 osoba

   2. To Przepraszam ale trochę to było nie gramatyczne i nie wiedziałem czy to złośliwie – nie wiedziałem jak to odebrać.
    Widzisz posłuchałem kolegi i wciągnąłem się w streamy… Wtedy nie wiedziałem nic o samorozwoju i trenerach personalnych z YT, nie miałem zbycia na www a i wiem że moje zdolności do projektowania „ładnych stron graficznie” są znikome no i nie znam języka programowania a wtedy kursy byłu pożal się Boże, nawet nie wiem czy wiedziałem o Udemy, na pewno Strefa Kursów i Eduweb znałem. Nie miałem przykładu jak ta dziewczyna z Bloga „bedeprogramistka”, choć jej też nie uwierzyłem swego czasu ale dało mi to do myślenia.
    Obecnie czytam dużo książek, granie odstawiłem, nawet TV nie oglądam – czytam i się uczę jak znajdę czas, przeważnie popołudniu do wieczora.
    Wiem, że jeszcze broni nie złożyłem i nawet jeśli miałbym tylko sam się ogłosić na internecie z produkcją www to to zrobię lub pójdę w tworzenie aplikacji na Android jeśli dobrze ogarnę programowanie – z tworzeniem stron mi poszło całkiem fajnie choć około 2 lata zakuwałem (przerwy na zwątpienie).
    Nie mam żony i nie mam dzieci nad czym ubolewam gdyż wiem że dzieci to skarb.
    Przepraszam za ten najnowszy wpis ale odebrałem to za atak – my chorzy za bardzo bierzemy wszystko do siebie i czasem wybuchamy.
    Aż dostałem bólu głowy tak się uniosłem ;D. Że też jeszcze się nie nauczyłem dystansu i zimnej krwi ale taka choroba …
    Poza tym mam dwóch bratanków ale kontakt znikomy, nie chcą nawet pogadać z nami.
    Pa!

    Polubione przez 1 osoba

   3. Poradzisz sobie ze wszystkim. Znajdziesz swoje miejsce na ziemi w zawodzie. A brak drugiej osoby, bywa uciążliwy tylko czasami. Każdy stan ma plusy i minusy. Gdyby mnie nie zostawił (w pewien sposób) mężczyzna nigdy nie znalazłabym siebie. Nie sięgała po wiele, bo patrzyłam tylko w jego stronę. Kryzys jest szansą. Teraz jadę na dworzec po córeczkę moją kochaną. Napiszę jeszcze. A ja po depresji, to nic nadzwyczajnego. Z tableteczką lżej

    Polubione przez 1 osoba

   4. Oby przed emeryturą ;-D. Nauka mnie często usypia, dosłownie… Staram się coś robić dla zdrowia, dieta i aktywność fizyczna a ostatnio dla finansów. Chciałbym mieć tylko depresję…
    Miłej nocy

    Polubione przez 1 osoba

   5. Masz rację z depresją łatwiej się uporać. Moja taka mała głupio-lękowa. Pestka. A dobra praca to połowa sukcesu w życiu bo w niej, z nią spędzamy wiele czasu z naszego dnia. Powodzenia. Załóż drążek i ćwicz w domu. jak nie jesteś za ciężki i zdrowe barki masz to idealna sprawa. ja kocham drążek (w drzwiach, ha ha)

    Polubione przez 1 osoba

   6. Wiesz na razie warzę 118 kg (dzięki cudownym lekom) to bym nie dał rady… Ze schizofrenią podobno jest się do końca życia choć słyszałem że ktoś się wyleczył ale to może legenda? Chodzę codziennie na podan 2 godzinne spacery to starczy – teraz pewnie mniej gdyż już zbliża się zima i coraz chłodniej…

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: