Jak założyć konto na WordPress ?

Oto niniejszy poradnik:

Wchodzimy na stronę „http://wordpress.com/” i mamy dwie możliwości do wyboru:

1.Możemy zacząć od naciśnięcia w miarę dużego pomarańczowego przycisku po lewej z napisem „Get started here” bądź najechać na poniższy pomarańczowy link „sign up now„, co widać na załączonym poniżej obrazku:

Następnie pojawi nam się nowa strona z szeregiem pól do wypełnienia. Zacznijmy od góry:

Blog Address – tu wpisujemy adres naszego bloga który będzie widoczny w sieci, może to być Twój nick, imię, nazwisko, nazwa firmy lub jakiś interesujący Cię temat.

Username – twój nick do logowania na WordPress.

Password, Confirm – tu wpisujemy swoje hasło, najlepiej literki i liczby wtedy hasło jest mocniejsze co obrazuje dynamicznie zmieniający się obrazek, dla względów bezpieczeństwa wpisujemy dwa razy do obydwu okienek.

E-mail Address – Twój adres e-mail na który może zostać wysłane nowe hasło gdy zapomnisz starego ! A to okienko na ptaszka „Follow our blog to learn about new themes, features, and other news.” najlepiej zostawić puste jeśli nie chcemy mieć następnej tony niepotrzebnych e-maili…

What language will you be blogging in? – Tutaj oczywiście wybieramy swój język „pl – Polski” 😉

Gdy już wszystko wypełnimy poprawnie i adres naszego bloga jest wolny [nie zajęty przez nikogo] to naciskamy na przycisk na dole „Create Blog”.

Oto zdjęcie obrazujące powyższe wpisy:

Następnie powinniśmy zostać przeniesieni do www z prośbą o sprawdzenie swojego adresu e-mail [tak było w starszej wersji WordPress-a], tego którego podaliśmy przy rejestracji, trzeba odebrać maila od wordpress i nacisnąć link który potwierdzi naszą rejestrację w tym serwisie a przy okazji możemy podać swoje imię i nazwisko i kilka słów o sobie… Następnie naciskamy na „Save Profile”. Po tych czynnościach powinien wyskoczyć napis w stylu ” This account has already been activated!”.

Teraz możemy przejść do logowania i po zalogowaniu możemy ustawić opcje prywatności, tytuł bloga, zmienić jego język

Name Your Blog[Blog Title] – tu wpisujemy nazwę swojego bloga np.:”Blog o tworzeniu WordPress-a”, ta nazwa będzie wyświetlana u góry po lewej stronie.

Privacy – tu możemy wybrać czy do naszego bloga mają mieć dostęp wszyscy przeglądający internet i tu mamy do wyboru dwie opcje:-czy mają naszą stronę indeksować przeglądarki czy też nie, a w trzeciej opcji wykluczamy dwie pierwsze, niestety nie wiem jak działa gdyż nie sprawdzałem [sorki].

Możemy stworzyć kilka blogów, niestety nie znam liczby… Wtedy ustalamy dla nowego bloga „Blog Domain”[Blog Adress] itp.

Ps.:

W następnej lekcji umieszczę sposoby logowania się do swojego bloga 😉

4 myśli na temat “Jak założyć konto na WordPress ?”

  1. Nom zastanawiam się nad wykupieniem płatnej wersji wordpress.com dla reklam ale mam za mało odwiedzin więc chyba gra nie warta świeczki…
   Wordpress jest bardzo dużą platformą i raczej nie zdejmą go jak te polskie blogi…
   Pozdrawiam!

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: