XAMPP informacje podstawowe.

haslo xampp mysql

Ściągamy wersję instalacyjną XAMPP-a [ja pod Windows] i po prostu ją instalujemy… Zależy też jaką wersję mamy WordPressa jak w miarę nową to nowego xampp-a… Przy Joomla podobno najnowsza wersja serwera [xampp] źle obsługuje starszą wersję 1.5… Więc jak coś to należy pokombinować 😉

Link do programu poniżej [installer.exe]:

http://sourceforge.net/projects/xampp/files/XAMPP%20Windows/1.7.7/

Aby wszystko było oka musimy mieć wolny port 80 [trzeba wyłączyć aplikacje które zajmują ten port – przynajmniej na starszej wersji – takie jak skype, uTorrent – łączące się z internetem – niestety nie wiem dokładnie które to aplikacje blokują port 80…

Przy instalacji zaznaczamy ptaszki przy Apache i MySql – to obowiązkowo!

Gdy już zainstalujemy odpalamy panel kontrolny XAMPP-a:

Widzimy tu 2 ptaszki: Svc Apache i Svc MySql – ma być przy nich po prawej stronie czarny napis „Running” na zielonym tle!

Aby dostać się do panelu kontrolnego XAMPP-a naciskamy przy Svc Apache przycisk „Admin…”. Otworzy się okno przeglądarki a w nim będziemy pod dużym napisem „XAMPP” – wybrać Polską wersję.

Następnie musimy zabezpieczyć nasz serwer aby nikt niepowołany nie dostał się na serwer oraz do bazy danych. W tym celu naciskamy na menu po lewej, pozycja „Bezpieczeństwo” a następnie na karcie która się otworzy na linka widniejącego na samym dole [po lewej „allowed only for localhost”] obrazka poniżej:

Ukaże się strona na której będziemy mogli założyć hasła do bazy MYSQL i samego XAMPP-a [tej www co teraz widzimy]. W msql loginem jest „root” a podajemy hasło. W zabezpieczeniu xampp-a podajemy swój login i hasło – później będziemy je podawać przy logowaniu więc warto zapisać w zeszycie. [Obrazek poniżej].

haslo xampp mysql

I już mamy skonfigurowany serwer i zabezpieczony przed przejęciem.

W dalszej części stworzymy bazę danych MySql 😉

Pa!

2 myśli w temacie “XAMPP informacje podstawowe.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: